Impostor ma duże szanse zostać młodzieżowym słowem roku 2020. Wszystko, co trzeba wiedzieć
Among Us w Polsce może mieć specjalne miejsce nie tylko wśród społeczności stricte związanych z grami.
Popularność Among Us sprawiła, że słowa znane typowo z gry przeniosły się także do codziennego życia. Coraz więcej osób używa określenia „Sus” na kogoś podejrzanego, nawet jeżeli w ogóle nie chodzi o Amonga.
Podobnie jest z Impostorem, czyli kimś, kto według definicji PWN:
Definicja 1: Zapożyczenie z języka angielskiego. Oznacza żartobliwe określenie zdrajcy lub osoby z jakichś względów niepasującej, choć pozornie podobnej lub upodabniającej się do pozostałych. Termin wywodzi się z popularnej gry Among us
Reklama
Impostor młodzieżowym słowem roku?
Propozycje można zgłaszać do 30 listopada, więc jest jeszcze sporo czasu. Potem rozpocznie się głosowanie, a sądząc po popularności Among Us, Impostor faktycznie ma spore szanse. W poprzednich latach bardzo głośno było przykładowo o „JD”, czyli skrócie, który używany był do określenia jednego z popularnych youtuberów, który kiedyś był bardziej streamerem.
Co zabawne, „JD” faktycznie zdobyło najwięcej głosów, natomiast w związku z tym, że było obraźliwe, finalnie nie wygrało. Ponoć używano też botów do głosowania na ten konkretny skrót, co „pomogło” w dyskwalifikacji.
Każdy może dodać, a raczej zaproponować własne słowo na oficjalnej stronie PWN. Trzeba jednak pamiętać o kilku konkretnych wymogach:
„Uprzedzamy, że nie będziemy przyjmować zgłoszeń słów negujących pandemię, potrzebę noszenia masek i innych środków ochrony przed COVID-19. Nie notujemy też słów obraźliwych i szerzących mowę nienawiści, których zgłaszanie zabronione jest w regulaminie.”
Lista słów codziennie się powiększa, natomiast większość z nich nie ma zbyt wiele wspólnego z grami. Jest jednak tam chociażby Kappa.