w

Kolejny ciekawy tryb w Among Us. Jak zagrać i na czym dokładnie polega “Cops and Robbers”

Nowy tryb gry w Among Us wymyślony przez społeczność. Można naprawdę świetnie spędzić swój czas.


Jeszcze dwa dni temu informowaliśmy o nowym trybie gry Hide and Seek, który został wymyślony przez społeczność graczy.

Tym razem możemy poinformować o nowym sposobie na umilenie sobie rozgrywki w Among Us, który jednocześnie pozwoli oderwać się od standardowego trybu. Tym razem jest to popularna zabawa w policjantów i złodziei.

Na czym polega gra i jak ją zorganizować?

W grze Among Us jest jeden oszust, który w rzeczywistości jest policjantem. Reszta graczy, czyli członkowie załogi, to rabusie. Mapa wszędzie tam, gdzie toczy się gra, to więzienie, a złodzieje muszą uciec przed impostorem.

Aby wydostać się z więzienia, członkowie załogi muszą wykonywać zadania. Policjant chowa się w otworze wentylacyjnym i rozpoczyna krótkie odliczanie, a w tym momencie crewmaci zaczynają biec. Na początku nie mogą wykonywać żadnych zadań. Gracze z załogi mogą rozpocząć wykonywanie zadań dopiero po zakończeniu odliczania.

Jeśli ktoś z graczy zostanie znaleziony przez “policjanta”, to musi udać się do “więzienia”. Tam użytkownik jest zmuszony pozostać, aż nie znajdzie go inny crewmate i nie pomoże mu się wydostać. Jedyny sposób, aby użytkownicy, którzy nie są policjantem, byli niezagrożeni, jest dotarcie do bezpiecznej strefy. Na całej mapie istnieją tylko dwie takowe. Co dwie minuty impostor może likwidować więźnia, by uniemożliwić mu w ten sposób ucieczkę.

Ten tryb rozgrywki został doskonale przedstawiony na poniższym materiale:

Wielu streamerów korzysta z tego trybu i w ostatnim czasie staje się on bardzo popularny. To świetny sposób na spędzenie czasu ze znajomymi.