Najlepsze easter eggi w Among Us, o których większość graczy nie wie, a ułatwiają rozgrywkę

Among Us

Reklama

Niespodzianki w Among Us, o których gracze mogą nie wiedzieć.

Reklama


Among Us stał się jedną z najpopularniejszych gier ostatnich miesięcy. Dostępne od 2018 roku dzieło trzyosobowego studia może pochwalić się również kilkoma easter eggami, o których fani prawdopodobnie nie wiedzą.

Co ciekawe, kilka z tych ciekawostek może przydać się podczas gry. Nie tylko jako członek załogi, ale również sabotażysta. Co przed społecznością ukryło studio InnerSloth?

Easter eggi w Among Us

Wydana w 2018 roku dedukcyjna gra dla maksymalnie 10 osób zaczęła cieszyć się popularnością dopiero w drugiej połowie 2020 roku. Od tamtej pory tytuł zna praktycznie każdy gracz na świecie. Za ogromny sukces odpowiadają w głównej mierze streamerzy i youtuberzy oraz niska cena, która czyni produkcję InnerSloth dostępna praktycznie dla każdego (18 zł na Steam). Mało osób jednak wie, że w Among Us jest kilka ukrytych jajek niespodzianek, które mogą ułatwić i odmienić rozgrywkę.

Reklama

The Skeld na Prima Aprilis

Nie każdy wie, że na coroczne święto żartów, psikusa postanowili zrobić również twórcy Amonga. W ten dzień nie doświadczymy normalnej rozgrywki na podstawowej mapie The Skeld, albowiem została ona odbita w lustrze. Nie musimy jednak czekać, aż do 1 kwietnia. Wystarczy, że przed założeniem poczekalni, zmienimy datę w kalendarzu na komputerze, właśnie na 1 kwietnia. Wszyscy, którzy wtedy dołączą, razem z nami będą mogli grać na innej wersji statku. Warto jest tego spróbować, ponieważ gra jest mocno utrudniona, a minimapa działa normalnie i idąc w prawo, przesuwamy się na niej w lewo.

Bożonarodzeniowa czapka Mikołaja

Podobnie, jak poprzednio, jeżeli dołączymy do poczekalni 25 grudnia, będziemy mogli ubrać czerwoną czapkę Mikołaja, która kojarzona jest właśnie ze świętem Bożego Narodzenia. W tym przypadku również nie musimy czekać do świąt, wystarczy, że uprzednio zmienimy datę w kalendarzu na 25 grudnia.

Sposób na kartę

Czasami przesuwanie karty może być irytujące. Jest jednak łatwy sposób, aby wykonać ją za każdym razem. Wystarczy, że podczas wykonywania zadania poruszamy ją kilka razy na środku w obie strony, a następnie dosuniemy ją do końca. Task powinien w takim przypadku zawsze przejść pomyślnie.

Video

Czyszczenie czujników drzwi

Na mapie Mira HQ znajduje się jedno z kluczowych narzędzi do łapania impostorów, są czujniki informujące, które drzwi aktualnie przekroczył każdy z graczy. Oszust może je jednak wyczyścić i nie pozostawić po sobie śladu. Jedyne czego potrzebuje, to sabotażu w Komunikacji. Logi pozostaną czyste, nawet po przywróceniu połączenia. Aktualnie działa to tylko w wersji beta.

Szybkie dołączenie do rozgrywki

Czasami zmuszeni jesteśmy do opuszczenia lobby. Może to się zdarzyć z powodu przeróżnych błędów, jak: znaki zapytania zamiast nicku, takich samych kolorów postaci lub innych niesprzyjających okoliczności. Jeżeli zdecydujemy się na powrót do głównego menu, nie musimy ponownie wpisywać kodu. Wystarczy, że klikniemy strzałkę, a gra powinna przenieść nas do poprzedniej poczekalni, o ile nie jest ona pełna.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej