w

Nowa funkcja w Among Us pozwala na rozmawianie w czasie gry z najbliższymi graczami

Among Us nieustannie się rozwija i to nie tylko za sprawą deweloperów, ale także społeczności.


Among powoli zaczyna żyć własnym życiem, jeżeli chodzi o funkcje i możliwości, jakie są wprowadzane. O co konkretnie chodzi? Scena moderska staje się naprawdę duża i co chwilę pojawiają się mody, urozmaicające rozgrywkę.

Jedną z najpopularniejszych modyfikacji jest “proximity chat mod”, który pozwala na rozmowę podczas trwania rund, ale tylko z graczami znajdującymi się dostatecznie blisko siebie.

Jak to wygląda i czy może wejść oficjalnie?

Modyfikacja jest dostępna w tym momencie tylko dla wybranych osób. Oznacza to tyle, że dostęp do niej mają często youtuberzy i streamerzy. Dlaczego tak? Trudno powiedzieć. Niektóre mody są ogólnodostępne, inne mają limitowaną liczbę użytkowników.

A szkoda, bo koncept jest naprawdę ciekawy. Brak rozmów podczas rundy jest zrozumiały, natomiast możliwość porozmawiania z kimś, kto akurat przechodzi obok nas, wydaje się dodawać kolejnych emocji.

Mod nadal jest w fazie tworzenia, ale już dotarł do InnerSloth, wystarczy spojrzeć na liczby, jakie generuje. Deweloperzy na pewno go widzieli i być może w jednej z aktualizacji zobaczymy oficjalną funkcję włączenia rozmów z innymi graczami, gdy ci będą przebiegać obok.

Streamerzy i youtuberzy wypowiadają się tylko pozytywnie o tym modzie, nie ma żadnych powodów, dlaczego InnerSloth nie miałoby w przyszłości czegoś takiego wprowadzić dla wszystkich.

Póki co pracownicy raczej żartują sobie z konceptów wysyłanych przez graczy. Puff na Twitterze podał dalej obrazek z “piekłem dla kabli” dopisując, że jest to dobry pomysł. Wiele osób uznało, że faktycznie coś takiego może się znaleźć na nowej mapie, natomiast szybko sprostowano, że to zwyczajnie żart.