w

DICE pracuje nad kolejnym futurystycznym tytułem z serii Battlefield, mimo problemów z BF 2042

Battlefield 2042 jest rozczarowaniem nie tylko dla graczy, ale również deweloperów. To jednak nie przeszkadza w tworzeniu kolejnego tytułu z serii.


Battlefield 2042 był ogromnym rozczarowaniem dla społeczności ze względu na swoje liczne niedoskonałości. Nawet Electronic Arts przyznało, że sprzedaż tytułu była „rozczarowująca” i sama produkcja „nie spełniała wymagań”. Mimo to, deweloperzy chcą wyciągnąć wnioski i pójść dalej, w związku z czym pracują nad kolejnym tytułem z serii.

Kolejny Battlefield również ma być futurystyczną strzelanką

Tom Henderson opublikował liczne plany DICE, które dotyczą przyszłości serii Battlefield. W artykule można przeczytać o ogromnym pragnieniu Electronic Arts, co do stworzenia całkowicie nowej gry. Według leakera DICE wyciągnęło „cenne lekcje” z wręcz katastrofalnego wydania BF-a 2042 i chce naprawić wizerunek serii.

Ostatnia gra z serii ma otrzymać jeszcze sporo zawartości popremierowej, jak chociażby czterech nowych specjalistów. Mimo to, spora część pracowników zajęła się pracą nad nową odsłoną.

Wygląda na to, że Battlefield 2042 zostało już spisane na straty i deweloperzy nie zamierzają nawet ratować tego tytułu. Chcą skorzystać z innej możliwości, jaką jest stworzenie zupełnie nowej produkcji od podstaw, lecz z podobnymi założeniami do BF 2042.