w

Które gry mobilne zarobiły najwięcej? Clash of Clans bezkonkurencyjny, Brawl Stars w tyle

Serwis analityczny postanowił zbadać które gry mobilne zarobiły najwięcej od czasu premiery. Clash of Clans póki co bezkonkurencyjnym liderem.


Gry mobilne są formą rozrywki, która z roku na rok osiąga coraz większą liczbę fanów. Oczywiście jest to bardzo zrozumiałe, ponieważ te umożliwiają rozgrywkę w każdym miejscu, o każdym czasie za pośrednictwem smartfona. Okazuje się, że spora część z tych produkcji jest żyłą złota dla ich producentów.

Serwis analityczny Sensor Tower postanowił sprawdzić, która gra uzyskała dotychczas najwyższe przychody od momentu premiery. Okazało się, że Clash of Clans jest liderem, któremu w najbliższym czasie nie zagrozi nikt inny.

Jak wygląda klasyfikacja i ile zarobiły poszczególne tytuły?

Na poniższej infografice można zobaczyć która z gier zarobiła najwięcej od momentu premiery:

Bardzo imponujący jest wynik Clash of Clans, jednak warto zwrócić uwagę, iż tytuł ten istnieje na rynku od 2012 roku. Zaraz za nim jest Clash Royale, który znany jest graczom już od 4 lat. Trzecia pozycja należy do skupionego na farmerskiej sielance, ośmioletniego Hay Day. Czwarte i piąte miejsce należy kolejno do Boom Beach i Brawl Stars, który jest najmłodszy ze wszystkich tytułów, bowiem jego premiera przypadła na połowę 2017 roku.

Warto również zwrócić uwagę, iż wszystkie gry zostały wyprodukowane i wydane przez jedno fińskie studio – Supercell.