w

Skrzynki znikną w Brawl Stars? Chodzi o ograniczenia związane z hazardem w grach

Finlandia po dwóch latach zaczyna poważnie brać się za gry, które są wydawane w tym kraju. Wśród nich między innymi produkcje Supercella.


Finlandia jest jednym z tych krajów, które od 2018 roku bacznie przyglądały się kwestiom związanym ze skrzynkami w grach. Przypomnijmy, że chodzi tutaj o hazard i możliwość uzależniania poprzez kupowanie dużej ilości lootboxów z losową zawartością.

Teraz pojawiły się nieoficjalne informacje o tym, że skończono już badania społeczne i zaczynają się rozmowy z deweloperami gier tak samo mobilnych, jak i komputerowych.

Skrzynki w Brawl Stars zagrożone?

Normalnie nikt raczej by się w Polsce nie przejął tym, że w Finlandii mogą zostać nałożone ograniczenia na skrzynki. Natomiast to właśnie w naszym kraju jest wielu graczy produkcji Supercella, który jest finlandzką firmą.

Może się więc okazać, że ostatnie zmiany związane z wprowadzeniem Brawl Passa i ograniczeniem liczby gemów ze skrzynek mogą nie być przypadkowe, a podyktowane nadchodzącymi zmianami w kwestiach lootboxów.

Póki co nie ma żadnych przewidywanych dat, ani konkretnych informacji odnośnie stanowiska rządowych organizacji. Wiadomo tyle, że trwają zaawansowane rozmowy na temat usunięcia losowej zawartości z gier na terenie Finlandii.

Trzeba też pamiętać, że w niektórych krajach już to obowiązuje. Wiele firm po prostu zmienia skrzynki na coś innego, w czym zawartość generowana jest w bardziej przejrzysty sposób i nie zawiera elementu losowości za prawdziwe pieniądze, a to głównie właśnie ten czynnik ma negatywnie wpływać na graczy.