w

Stu nowym zadymiarzem w Brawl Stars, darmowe skiny, koniec Power Play, rankedy

Oficjalnie pokazano nowego zadymiarza – Stu.


Nowy Brawl Talk przyniósł kilka nowości. Oczywiście zgodnie z przewidywaniami pojawił się nowy zadymiarz – Stu. Oprócz tego pokazano nowe wyzwanie ze skinem PSG Mike, zaprezentowano również tryb Power League, który zastępuje Power Play.

Stu dostał także swojego skina – Superstar Stu. Co ciekawe, strzela on pociskami wychodzącymi z palców. Umiejętność specjalna jest dashem w przód, który zostawia za zadymiarzem ognistą ścieżkę – ten z kolei odrzuca przeciwników:

Jego główny atak to wystrzeliwanie z palców fajerwerków. Wygląda na prosty, bo atak przebiega po linii prostej. Cały myk w tym, że jego superatak ładuje się już po jednym ciosie! Superatak to sprint naprzód o niewielkim zasięgu, który pozostawia ognisty ślad i odpycha wrogów. Przydaje się zwłaszcza w takich trybach jak mecz. Fakt. Można go odblokować za darmo po zdobyciu 10 000 pucharów w Alei Pucharów. Dodatkowo będzie on dostępny z przebraniem Supergwiazda.

Co nowego w Brawl Stars?

Do gry nadchodzi nowe wyzwanie, w ramach którego będzie można odblokować skórkę do Mike’a. Wyzwanie zgodnie z przeciekami zakłada wygranie 9 meczów.

Supercell raz jeszcze podjął współpracę z PSG, efektem czego jest skin w klimatach właśnie tej drużyny.

Power League to nowy tryb kompetytywny, który zastępuje Power Play. Nie ma już więc pucharków, teraz będą liczyć rangi. W przypadku rozgrywek dla trójek, tryb będzie dobierany losowo, po jej wybraniu, pojawi się faza banów, sam format to BO3.

Igrzyska mocy zostaną zastąpione naszą nową Ligą mocy. To nowy sposób na rywalizację w Brawl Stars. Zapomnijcie o pucharach! Teraz czeka na was 19 rang Ligi mocy. Zaczynacie od rangi Brąz I, a najlepsi gracze zdobędą rangę Mistrzowską. W pierwszym sezonie Ligi mocy przydzielimy graczom rangi na podstawie ich najwyższego wyniku w Igrzyskach mocy. Można grać solo lub w utworzonych wcześniej trzyosobowych drużynach. Po dołączeniu do gry solowej można grać z innymi samotnikami.

W przypadku wyboru gry zespołowej zmierzycie się z innymi drużynami. Po rozpoczęciu łączenia graczy nastąpi losowy wybór trybu i mapy dla obu drużyn. Aby wygrać mecz, trzeba zwyciężyć dwie z trzech gier. Po losowym wybraniu mapy i trybu gry następuje faza wybierania i blokowania zadymiarzy. Najpierw obie drużyny wybierają ślepą blokadę, a później każdy gracz wybiera swoich zadymiarzy. Każdym zadymiarzem można zagrać tylko raz. Po każdym meczu postęp jest określany na podstawie trudności przeciwnika. Im trudniejszy oponent, tym szybsze postępy. Tak jak w przypadku Igrzysk mocy, po sezonie otrzymuje się Gwiezdne punkty. Poza nimi czekają też wyjątkowe nagrody sezonowe, na przykład ikony profilowe i możliwość zakupu nowych przebrań.

Nowe skórki są dwie. Jedna za Power League, druga już niezależna.

Pierwsze opinie społeczności są naprawdę pozytywne. Widać, że graczom podoba się koncept rang i nowego trybu rywalizacji. To wszystko wygląda po prostu, jak rankedy w większości sieciowych produkcji.