w

8 lat później nadal nikt nie wie, dlaczego ta wersja CSGO nigdy nie pojawiła się w Europie

Gracze przypomnieli o tym, że CS:GO kiedyś nie było tylko i wyłącznie na PC. Wersja na komputery była wręcz ostatnią, o jakiej myślało Valve.


CS:GO oryginalnie miało posiadać cross-platform, czyli możliwość gry pomiędzy różnymi platformami. W praktyce oznaczało to, że Global Offensive zadebiutowało także na Playstation 3 i Xboxie 360.

Stosunkowo mało osób wie, że Valve naprawdę miało ambitne plany względem wersji konsolowych. Gra jednak po jakimś czasie zniknęła z oficjalnych sklepów i co zabawne, nigdy nie dotarła do Europy.

Takiego CS:GO nigdy nie było w Europie

Po 8 latach od premiery, gracze dalej nie mają pojęcia dlaczego Valve wydał CS:GO na konsolach wszędzie, tylko nie w Europie. Przez te kilka lat namnożyło się mnóstwo teorii, mówiących o tym, że aktualizowanie wersji konsolowej było niesamowicie trudne i wiązało się z opłatą, jaką Valve miałoby płacić za każdym razem Sony i Microsoftowi. Na ile to prawda? Trudno powiedzieć.

Co zabawne, w CS:GO da się nadal grać na Playstation 3, natomiast jest to trochę, jak kapsuła czasu. Występuje tam masa błędów, stary balans, naprawdę trudno się gra. Nie ma też żadnych oficjalnych serwerów, więc jedynym sposobem na zabawę jest tworzenie lobby z botami. Ta wersja została bowiem porzucona jeszcze w 2013 roku.

Wersja konsolowa jest obecnie czymś niedostępnym. Nie da się jej zwyczajnie pobrać ze sklepu, gdyż w pewnym momencie została stamtąd usunięta i jak komentują gracze – bardzo słusznie. Teraz trzeba pobierać CS:GO z podejrzanych źródeł, ewentualnie liczyć, że przy zakupie konsoli CS będzie się już na niej znajdował. Kto jednak dzisiaj kupuje PS3 i to jeszcze z nadzieją na FPS’a Valve.