w

Cheaterzy z CSGO weszli na nowy poziom. Są w stanie od ręki wyrzucić wszystkich z meczu

Społeczność CSGO jest mocno zaskoczona nowym typem oszustw w grze. Cheaterzy mogą “wywalać” serwery.


Społeczność Counter-Strike’a: Global Offensive na Reddicie i w mediach społecznościowych coraz częściej zgłasza problem z nowym typem oszustw. Ostatnio cheaterzy znaleźli sobie sposób na uprzykrzenie gry praktycznie wszystkim w danym meczu.

Wszystko przez to, że są w stanie zawiesić cały serwer podczas meczu rankingowego. Problem ten jest naprawdę znaczący i w przeszłości już występował chociażby w COD Warzone, czy League of Legends. Riot wprost mówił o nim, że jest to najniebezpieczniejszy exploit, z jakim studio się borykało.

Jak to się dzieje?

Na chwilę obecną trudno powiedzieć w jaki sposób oszuści potrafią zawiesić cały serwer. Pewne jest jednak, że wcześniej czy później sposób ten stanie się jeszcze bardziej popularny i jeśli deweloperzy Valve nic z tym nie zrobią, to gracze będą mieli niemały problem. Ciągłe “wywalanie” serwerów może stać się naprawdę uciążliwe. W LoLu walczono z tym przez kilka miesięcy, a przecież Riot podejmuje decyzje o wiele szybciej, niż twórcy CS:GO.

Jak widać na poniższym filmie – gracz najzwyczajniej w świecie traci połączenie z serwerem i nie może z tym nic zrobić.

Nie wiadomo czy Gabe Newell i spółka zdają sobie sprawę z istnienia tego problemu, lecz doniesienia na jego temat stają się coraz to bardziej popularne. Można podejrzewać, że deweloperzy trafili już na któryś z tematów o tym błędzie i są w trakcie jego rozwiązywania. Niczego jednak oficjalnie nie potwierdzono i jak to bywa w przypadku Valve, o “fixie” dowiemy się zapewne w dniu wydania bugfixa.