w

Youtube usunął popularny polski kanał po tym, jak dokonano na niego włamania “No więc mamy problem”

Youtube zdecydował o usunięciu popularnego polskiego kanału po tym, jak hakerzy dokonali na niego włamania.


Wczoraj informowaliśmy o włamaniu na kanał “Uwaga! Naukowy Bełkot”. Wydawało się, że ta sprawa skończy się tak, jak wszystkie inne tego typu. Scenariusz zazwyczaj jest taki sam:

Włamanie następuje za sprawą kliknięcia w podejrzany link w mailu z prośbą o współpracę albo przez jakąś wtyczkę w przeglądarce. Na kanale pojawiają się streamy, zmieniana jest nazwa. Następnie Youtube pomaga w odzyskaniu dostępów, sprawa się kończy.

Tym razem jest trochę inaczej. Youtube nie tyle co pomógł, ile postanowił zwyczajnie zamknąć kanał, a to już spory problem.

Zamknięcie kanału Uwaga! Naukowy Bełkot

W przeszłości było kilka sytuacji, w których kanały były zawieszane “do wyjaśnienia”. Do twórcy był wysyłany mail z prośbą o kontakt i wyjaśnienie sytuacji. Tym razem jest inaczej. Kilka międzynarodowych kanałów zniknęło, a jedyna informacja od Google to po prostu mail informujący o zamknięciu.

Jak to potoczy się dalej? Prawdopodobnie kanał zostanie mimo wszystko przywrócony. Termin zależy oczywiście od kontaktów i siły przebicia się.

Jak wspomina sam Dawid w swoim poście, nie wiadomo, co dalej. Ten jednak napisał już odwołanie do Youtube, a więc jest nadzieja, że sprawa szybko zostanie rozwiązana. Teraz pozostaje jedynie czekać na kolejne informacje i powrót kanału.