w

CSGO dostanie nowy silnik, ale nie będzie to Source 2? Skąd informacje o Source 1.5

Valve kombinuje coś dziwnego, co ma związek z przesiadką na inny silnik, ale jest w tym wszystkim wiele niewiadomych.


Osoby zajmujące się śledzeniem ruchów Valve informują, że studio coś kombinuje w związku z silnikiem CS:GO. Dwa dni temu informowaliśmy, że w Docie znalazły się odwołania do trybu Danger Zone i map właśnie z Counter Strike’a.

Teraz wiadomo, skąd tyle tajemniczości. Jest w sumie kilka różnych scenariuszy, ale wszystkie brzmią na tyle ciekawie, że warto się nad nimi pochylić.

Co kombinuje Valve?

Jak czytamy w poście na Twitterze jednej z osób, która doskonale odnajduje się w świecie Valve, ostatnie zmiany mogą być podyktowane kilkoma rzeczami. Jakie to w ogóle zmiany? Oczywiście aktualizacja w Docie, ale także zmiana z “source2” na “unassigned”.

Najbardziej pesymistyczna wersja zakłada całkowitą rezygnację z przeniesienia CS:GO na Source 2. Ale to nie wszystko, co można z tego wyciągnąć. Jak czytamy, równie dobrze może to być:

  • Przeniesienie się na inną gałąź Source 2
  • Próba pracy na połączeniu silników, czegoś w rodzaju Source 1.5

Wiele osób od razu wzięło informacje o Source 1.5 za oficjalne, natomiast zdecydowanie nie można tak tego nazwać. Wydaje się, że jest duża szansa na stworzenie wersji znajdującej się pomiędzy Source a Source 2, ale jest za wcześnie, by jakkolwiek traktować to jako potwierdzone

Na pewno Valve coś kombinuje, pytanie tylko co dokładnie. Przypomnijmy, że ostatnio testowano coś na wewnętrznych serwerach CS:GO – być może to właśnie o to chodziło. Teraz jednak pozostaje graczom jedynie czekać na więcej informacji.