w

Czy CSGO rozgrywa się w świecie Half-Life? Pewne jest, że obie gry mają wspólne DNA

Weterani CS:GO wiedzą, że seria Counter-Strike’a jest “dzieckiem” Half-Life’a. Dlaczego tak jest?


Cała seria Counter-Strike, a w tym oczywiście Counter-Strike: Global Offensive jest pochodną Half-Life’a. Jest tak, ponieważ wiele lat temu powstał mod do HF, który później przekształcił się w osobną produkcję. Do dziś obie gry mają wspólne DNA ze względu na historię, silnik, kilka zasobów mapy oraz fakt, że tytuły kręcą się wokół strzelania do przeciwników.

Czy Counter-Strike rozgrywa się w świecie Half-Life?

Przede wszystkim Counter-Strike zapożyczył mnóstwo elementów gry z Half-Life’a, jak chociażby tekstury czy aktywy. Co ciekawe, niektóre z oryginalnych map w historii tej gry, miały swoją lokalizację w Black Mesa lub okolicach. To, że oba tytuły mogą rozgrywać się w jednym uniwersum, potwierdza fakt, że pierwotnie gra była sprzedawana pod nazwą „Half-Life: Multiplayer Experience”.

Warto również wspomnieć, że do każdej kopii Counter-Strike: Source, dołączany był Half-Life 2. Dlatego Garry’s Mode wymaga tak wielu tekstur z obu gier, ponieważ produkcja zakłada, że użytkownik je posiada.

Wielu fanów Half-Life uważa, że CS toczy się w świecie, w którym siły HECU skutecznie zapobiegły wydarzeniom, przewidzianym w HF. Tak czy inaczej w chwili obecnej trudno powiedzieć, czy świat Half-Life’a rzeczywiście jest połączony z tym z CS-a. Agenci Riptide ujawniają nieco więcej informacji na temat uniwersum tego FPS-a, lecz to nadal zdecydowanie za mało, aby wydać jakikolwiek osąd.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike