w

Dlaczego co jakiś czas warto to zrobić na swoim koncie CSGO? Zwiększy to liczbę FPS

Każdy weteran CS:GO powinien to zrobić. Konto po jakimś czasie musi korzystać ze zbyt wielu danych, co zmniejsza ilość FPS-ów.


Skiny, znajomi na Steamie, mapy w Warsztacie Steam i wiele, wiele więcej danych, które są przypisywane do konta CS:GO sprawia, że tytuł traci na płynności.

Społeczność zauważyła, co można usunąć lub zmienić, aby gra odzyskała trochę FPS-ów i rzeczywiście niektóre sposoby są naprawdę skuteczne, choć trzeba je dopasować do swojego konta.

Konto na smurfie ma więcej FPS-ów, niż main? Da się to naprawić

Jeden z członków społeczności Counter-Strike’a: Global Offensive zauważył, że jego smurf konto ma więcej klatek, niż main. Zjawisko to może wydawać się dość dziwne i większości może wydawać się, że taka różnica powinna być niezbyt widoczna. W rzeczywistości jednak wszystko zależy od urządzenia i charakterystyki kont Steam użytkowników.

Od czego zależy liczba FPS-ów na danym koncie w CS:GO?

Liczba klatek na danym koncie w CS:GO zależy przede wszystkim od liczby map z Warsztatu Steam, które zostały zasubskrybowane. Innym czynnikiem jest zbyt duża ilość skórek, znajomych na platformie, złe ustawienia wideo lub niewłaściwie dobrane opcje uruchamiania. Ciekawym powodem spadku FPS-ów może być również weryfikacja pamięci podręcznej gry, która sprawia, że uruchomiony zostaje instalator DX9.

W jaki sposób “odświeżyć” konto w CS:GO i nadać mu większą liczbę klatek?

Na sam początek warto zająć się skórkami w grze. Jeśli użytkownik posiada drugie konto, może przerzucić na nie wszystkie skiny, które zwyczajnie są na dany moment niepotrzebne.

Warto odsubskrybować mapy z Warsztatu Steam, które są nieużywane. To kolejna niepotrzebna ilość danych, które musi zawierać gra na poszczególnych kontach.

Przed rozpoczęciem rozgrywki na mapie można ustawić swój profil jako niewidoczny. Dzięki temu wyeliminowany zostanie kolejny element, przez który liczba FPS-ów może być mniejsza, a ponadto powiadomienia o aktywności znajomych nie będą utrudniały gry.

Dla wielu graczy skuteczne było usunięcie pliku video.txt i videodefaults.txt ze Steam\userdata\<STEAMID>\730\local\cfg.

Poza powyższymi krokami warto wykonać reinstalację gry. Takie coś może rzeczywiście podnieść liczbę klatek w Counter-Strike’u: Global Offensive, a przede wszystkim na kontach, które są naprawdę długo używane na jednym urządzeniu.