w

Dokładnie 6 lat temu wszyscy polscy fani CSGO świętowali niesamowite zwycięstwo Virtus.pro

16 marca 2014 roku Virtus.pro zatriumfowało w finale EMS One Katowice. Był to piękny okres polskiego CS-a.


Dokładnie 6 lat temu mogliśmy być świadkami niesamowitego zwycięstwa Virtus.pro podczas EMS One Katowice. Dla nadwiślańskich zawodników zwyciężenie w tym turnieju było o tyle ważne, że rozgrywał się on właśnie w Katowicach, przed polską publicznością. Chwile te wspominają nie tylko wszyscy polscy fani sportów elektronicznych, ale również sami gracze.

Filip „NEO” Kubski wspomniał dzisiaj tamten moment w swoich mediach społecznościowych.

Filip „NEO” Kubski opublikował zdjęcie z finału EMS Katowice 2014, dodając do tego z utęsknieniem – „Pewnego razu w Katowicach…” Z pewnością cała polska scena esportowa z utęsknieniem patrzy na 2014 rok, ponieważ był to czas pełen sukcesów dla Polaków. Epoka Counter-Strike’a w nad Wisłą zakończyła się w 2017 roku po ostatnim sukcesie Niedźwiadków, podczas turnieju DreamHack Masters w Las Vegas.

16.03.2014Pewnego razu w Katowicach… / Once upon a time in Katowice…Photo credit: HLTV

Opublikowany przez Filipa "NEO" Kubskiego Poniedziałek, 16 marca 2020

Według obserwatorów nadwiślańskiej sceny – obecnie nie ma w naszym kraju żadnej drużyny, która mogłaby potwórzyć sukcesy Złotej Piątki. Fakt ten jest bardzo smutny, jednak wydaje się, że doskonale opisuje dzisiejszą sytuację w polskim esporcie. Mimo to, wielu pasjonatów nadal wierzy, iż jeszcze nadejdzie dobry moment dla polskiego CS-a. Prawdą jest, że ciągle pojawiają się młodzi i zdolni zawodnicy, jednak nie wiadomo czy rzeczywiście zdołają oni przebić się do światowej czołówki. Warto zwrócić uwagę na fakt, że do tego potrzeba nie tylko umiejętności, ale również wytrwałości i cierpliwości.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike