Dowód na to, że CS 1.6 wcale nie jest martwy. Kultowy Dust 2 doczekał się reworku

Counter Strike

Reklama

Dust 2 w Counter-Strike’u 1.6 doczekał się odświeżenia od jednego z fanów.

Reklama


Counter-Strike jest zdecydowanie jednym z najbardziej znanych FPS-ów na świecie. Obecnie na topie jest wersja Global Offensive, jednak jego starszy brat, czyli CS 1.6, nadal ma pulę wiernych fanów.

Wbrew pozorom nadal można znaleźć graczy, którzy praktykują grę w starego już Counter-Strike’a, a nawet osoby, które… reworkują mapy. Jedną z nich jest Daniil Lebedev, który wziął na warsztat kultowego Dusta 2.

Reklama

Jak prezentuje się mapa?

Mapa jest w trakcie reworku przez Lebedeva i prezentuje się naprawdę świetnie. Gracz zmienił w mniej tekstury i dodał jej pewnego blasku oraz parę rzeczy od siebie. Dzięki nowym elementom pole walki jest zaopatrzone w kolejne możliwości taktyczne i jest gotowe, aby przeżywać swoją „drugą młodość”. Jak się prezentuje?

Zreworkowaną mapę postanowił zaprezentować znany twórca kontentu Counter-Strike’a – 3kliksphilip. Pokazuje on nie tylko jej odświeżony wygląd, ale także wszelkie nowe zalety.

Video

Każdy, kto ma ochotę przetestować mapę po reworku na własnej skórze, a może przypomnieć sobie dawne czasy CS-a 1.6 na odświeżonym Duście 2 – ma taką możliwość. Wystarczy wejść w ten link i zwyczajnie ją pobrać. Twórca przygotował również identyczną mapę w wersji dla Half-Life’a – tę można znaleźć tutaj.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej