w

s1mple to baiter? FalleN stanął w obronie ukraińskiego progracza CSGO. O co chodzi?

Kim jest “baiter” w CS:GO i dlaczego fani FalleNa nazywali tak s1mple?


FalleN podczas swojej ostatniej transmisji na żywo analizował klip z s1mple, który grał w CS:GO na mapie Dust 2 w FACEIT Pro League. Zawodnik poinstruował swoich kolegów z drużyny, aby zajęli długą A i odwrócili uwagę obrony. Sam rzucił się na środek, by zaskoczyć przeciwników. FalleN wyjaśniał, na czym polega ta taktyka, lecz zauważył, że jego widzowie nazywają go baiterem.

Oskarżenie o bycie baiterem to delikatny temat dla prograczy CS:GO. Oznacza to, że ​​gracz pozwala umrzeć swoim kolegom z drużyny, aby mógł zdobyć więcej fragów w grze. Część zawodników jest w stanie uznać to za zniewagę.

FalleN wybronił swojego niedoszłego kolegę z drużyny

Brazylijska gwiazda Counter-Strike’a: Global Offensive zaczęła bronić s1mple i wyjaśniać całą sytuację.

Jak to jest to taktyka baitera? – zapytał zaskoczony FalleN. Koleś dosłownie wszedł na mida i piknął z AWP. Wykonał rzut rożny i strzelił gola. Żartujesz, nazywając go baiterem.

Bardzo prawdopodobne, że FalleN jest kolegą s1mple, jednak być może postawienie się Brazylijczyka w jego obronie było kwestią solidarności i uczciwości. Część osób może nie pamiętać, że w 2018 roku MIBR chciał s1mple i KRiMZ w swoim składzie, lecz ukraiński zawodnik nie dogadał się ze szwedzkim strzelcem. W zamian jednak zaproponował swojego kolegę z drużyny – flamiego.

Ostatecznie okazało się jednak, że obaj zawodnicy zrezygnowali z podpisania umowy w ostatniej sekundzie.

Taktyka s1mple być może była pewnym zaskoczeniem dla wielu graczy, jednak rzeczywiście nie można przez nią nazwać s1mple baiterem.