w

Gracze CSGO poznali datę pierwszego meczu na nowym de_tuscan. Długo nie trzeba czekać

O reworku Tuscanu pisaliśmy już kilkukrotnie. Teraz wiadomo, kiedy mapa doczeka się swojego debiutu, jeżeli chodzi o profesjonalne rozgrywki.


Tuscan przeszedł rework już jakiś czas temu i po pierwszych prezentacjach oraz konsultacjach jest w gotowy na rozegranie na nim pierwszego profesjonalnego meczu. Oczywiście na ten moment będzie to starcie pokazowe, ale już powoduje mnóstwo emocji.

Rework przeprowadzany był przez kilka dobrych miesięcy i choć Valve nie informuje jeszcze o chęci wprowadzenia go do gry, to ESL uznało, że nie będzie czekać.

Mecz pokazowy na Tuscanie po reworku

Oficjalnie potwierdzono, że mecz zostanie rozegrany 11 kwietnia 2021 o godzinie czasu polskiego. Jest to o tyle specjalna data, że wypada tuż przed finałami ESL Pro League. Na pewno więc stanowi dobre przygotowanie do tych największych emocji.

Jest to o tyle ważne, że pokaże, czy rework się udał i czy gracze będą nastawieni do niego pozytywnie. Tak naprawdę od odzewu społeczności będzie zależało to, czy Valve pociągnie temat i wprowadzi nową mapę do rotacji.

To ogólnie byłby dobry pretekst do tego, by trochę pozmieniać w kwestii rotacji map. Być może będzie to jakiś impuls dla osób pracujących przy CS:GO, że nadeszła pora na większe zmiany.