w

Gracze CSGO śmieją się z sekretnych zmian map, które przesuwały puszki o kilka pikseli

W 2020 w CS:GO było mnóstwo zmian map, z których większości gracze w ogóle nie zauważyli.


CS:GO cały czas się zmienia. Opisy aktualizacji są zazwyczaj bardzo ogólne, przez co zamiast wypisania konkretnych zmienionych elementów, wszystko jest spinane w jednym zdaniu w stylu “Poprawa oświetlenia na mapie X”.

Co to jednak oznacza i z czym się wiąże? Praktycznie nikt nie wie, bo większość tych zmian jest kompletnie niezauważalna. To udowadniają porównania takie, jak to:

Co tu się zmieniło? Środkowa część beczki, konkretnie pasek na wysokości pierwszego “słupka” ogrodzenia.

Takich zmian było multum

Jedyną mapą, która nie otrzymała tego typu zmian był Mirage. Reszta co chwilę ulegała zmianom, których nikt nie zauważał.

I trudno się dziwić społeczności, bo wyczajenie przestawienia czegoś o kilka pikseli może tylko wyłapać ktoś taki, jak 3kliksphilip, popularny youtuber zajmujący się tematyką CS:GO. Zebrał on wszystkie takie zmiany, dzieląc je na różne mapy i wyszczególniając konkretnie, co twórcy postanowili dopracować.

Zabawnie się na to patrzy, ale w grze pokroju CS:GO niekiedy nawet te najdrobniejsze elementy mają ogromne znaczenie. Póki co temat tych sekretnych poprawek stał się głównie tematem do żartów.

Nie wpływa to jednak na cykl wydawniczy CS:GO, a zmiany wprowadzane są głównie za sprawą twórców konkretnych map, a nie samego Valve.