w

Gracze CSGO zmieniają sobie rangę w grze, żeby popisać się przed kolegami

Wyższa ranga w CS:GO oznacza większy respekt, a przynajmniej z takiego założenia wychodzą gracze korzystający z programów do zmiany rangi.


Rangi w grach kompetytywnych od zawsze były czymś, co napędzało graczy do poprawiania swoich umiejętności i pięciu się do góry. Niektórzy jednak wybierają nieco krótszą drogę.

Okazuje się, że do wizualnej zmiany rangi, którą widzą wszyscy inni, wystarczy po prostu skorzystać z odpowiedniego programu.

Zmiana rangi w CS:GO bez grania

Od kilku miesięcy coraz większą popularność zyskiwał program, który pozwala na zmianę rangi i wszystkich statystyk w profilu gracza. Nie na Steamie, a bezpośrednio w grze. Dzięki temu sojusznicy widzą zupełnie inną rangę od tej, którą dana osoba posiada naprawdę.

Oczywiście jest to zmiana jedynie wizualna i nie ma żadnego wpływu na matchmaking, a całość resetuje się praktycznie z każdą grą. Efekt jest więc dość mocno tymczasowy.

Same programy tego typu oczywiście wpływają na grę i mogą grozić zablokowaniem konta. Większość nie bardzo to obchodzi, bo zazwyczaj “Rank Changer” wykorzystywany jest na smurfach, czy podocznych profilach.

Trudno powiedzieć, czy Valve w jakiś sposób zareaguje. Na pewno może to być szkodliwe, bo w końcu wprowadza w błąd. Programów tego typu jest cała masa, praktycznie każdego języka.

Najczęściej korzystają z tego Turcy, ale i w Polsce można znaleźć filmy na ten temat.