w

Gracze CSGO znaleźli genialny sposób na ułatwienie sobie celowania specjalnym nickiem

Proste, genialne i dość zaskakujące. Gracze sami się zastanawiają, czy nie jest to przypadkiem “bannable”, ale nie ma ku temu żadnych podstaw.


CS:GO nawet po kilku latach potrafi zaskoczyć. I nie chodzi tutaj o Valve, a o kreatywność i pomysły społeczności. Tym razem gracze wpadli na twórczy pomysł wyznaczenia środka ekranu. Nie będzie to jakieś niesamowicie przydatne, ale przy no-scope’ach może mieć całkiem duże znaczenie.

Wszystko to zostało nazwane “exploitem” i tak naprawdę ma już całkiem bogatą historię. Na Youtube jest sporo poradników odnośnie tego, w jaki sposób sobie to ustawić. Trzeba bowiem pamiętać, że CS:GO musi być dostosowany pod kątem rozdzielczości ekranu czy wielkości HUD-u.

Wyznaczenie środka ekranu

Cała dyskusja rozpoczęła się od wpisu użytkownika Reddita o nicku “videogamesfan123”, który wprost spytał, czy za to można dostać bana.

Oczywiście nie można, nie jest to nic zakazanego przez Valve, choć możliwe, że wkrótce się to zmieni. Widać dokładnie, że nazwa wyznacza środek ekranu, co z kolei przekłada się w teorii na łatwiejsze celowanie przy “no-scope’ach”.

Nick, który jest tutaj użyty, to:

Raczej jest to ciekawostka, która tylko nią pozostanie. Mimo popularności tematu na Reddicie raczej niewiele osób ostatecznie z tego skorzysta. Szczególnie że w dzisiejszych czasach wiele monitorów po prostu ma wbudowaną taką opcję i wyświetla środek bez żadnego kombinowania.