w

Ile średnio warte są ekwipunki graczy CSGO? Kwota ewidentnie jest zależna od posiadanej rangi

Gracze CSGO są w stanie przeznaczać fortunę na skiny do gry. Średnia kwota ekwipunku rośnie wraz z rangą.


Deweloperzy Counter-Strike’a: Global Offensive publikując skiny do gry prawdopodobnie nie sądzili, że z czasem ich przedmioty będą osiągać kolosalne sumy. Tak się jednak stało i wcale nie zniechęca to społeczności do nabywania unikalnych i jednocześnie drogich przedmiotów.

Scope.GG oraz cs.money postanowili sprawdzić średnią kwotę ekwipunków graczy w grze. Z tej analizy można wyciągnąć kilka ciekawych wniosków.

277,5 USD, czyli około 995zł to średni koszt ekwipunków graczy CS:GO

Jak można zauważyć na poniższym wykresie średnio koszt ekwipunku graczy rośnie proporcjonalnie do ich rang. Zaskakiwać może przede wszystkim fakt, jak wiele środków na skórki przeznaczyły osoby posiadające najwyższe stopnie. Może to wiązać się z faktem, iż szczególnie ci użytkownicy spędzili najwięcej czasu w produkcji Valve, w związku z czym pozwolili sobie zainwestować więcej.

Ze statystyk wynika, że najniższą sumę na swój ekwipunek przeznaczyły osoby, posiadające Silvera 1 (ok. $100), natomiast najwyższą – Global Elite (ok. $1200).

Badanie Scope.GG oraz CS.MONEY potwierdza wszechobecną opinię, że społeczność Counter-Strike’a: Global Offensive nierzadko przeznacza nieprzyzwoite sumy na swój ekwipunek.