w

Jak używać i dostosować nowy system pingowania w CS:GO? Wszystko, co trzeba wiedzieć

Nowy system pingowania od kilku dni w grze. Jak z niego korzystać?


Wraz z operacją Broken Fang do Counter-Strike’a: Global Offensive dodano naprawdę mnóstwo nowości. Jedną z nich był długo proszony przez społeczność system pingowania. Ten wreszcie pojawił się w produkcji i można już z niego korzystać.

Domyślne menu można aktywować, przytrzymując klawisz pingowania i przewijać je za pomocą scrolla. Co jeszcze trzeba wiedzieć?

W jaki sposób dostosować swój panel pingowania?

Istnieją trzy różne sekcje w menu pingowania, a każdą z nich gracz może ustawić wedle swojego uznania. Użytkownicy dostali możliwość na przykład oznaczania miejsca bomby lub proszenia graczy o podążanie za nimi. Wśród nich możemy znaleźć klasyczne odpowiedzi, jak chociażby “Tak” czy nieco bardziej konkretne “Słyszę kroki”.

Z 50 różnymi opcjami CS:GO może pochwalić się jednym z najbardziej rozbudowanych systemów pingowania wśród wszystkich strzelanek na rynku, który dodatkowo jest dość niezawodny.

Aby dostosować panel pod siebie, należy przejść do opcji, a następnie w sekcji “Klawiatura i mysz” odnaleźć opcje “Klawisze koła czatu” i “Kwestie koła czatu”. Tam swobodnie można dostosować całą funkcję pod siebie.

Warto zauważyć, że opcja ta jest w strzelankach od bardzo długiego czasu. Stała się popularna przede wszystkim dzięki APEX Legends i jeszcze bardziej rozszerzona między innymi przez Valoranta. To też popchnęło Valve do działania i stworzenia opcji pingowania również w CS:GO.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Counter Strike