w

Jaki wiek jest najlepszy na grę w CSGO? Sukcesy IGL-a zależą od jego wieku?

Serwis analityczny sprawdził średnią wieku prograczy CS:GO i czy sukcesy IGL-a zależą od jego wieku.


GG Predict, czyli serwis zajmujący się zbieraniem danych i tworzeniem statystyk w Counter-Strike’u: Global Offensive, postanowił sprawdzić, jaki wiek jest najlepszy na profesjonalną grę w CS-a oraz czy sukcesy IGL-a zależą od jego wieku.

Dane prezentują się w bardzo interesujący sposób i naprawdę warto się z nimi zapoznać. Jak wyglądają te statystyki?

Dane zaprezentowane przez GG Predict

Jak widać na poniższym obrazku prezentującym statystyki GG Predict – średnia wieku najlepszych 20 zawodników CS:GO to coś między 22 a 23 rokiem życia. Co ciekawe, średni wiek IGL-ów, czyli “liderów w grze”, to 24-25 lat.

GG Predict poinformowało również o najmłodszym i najstarszym graczu wśród najlepszych drużyn na świecie. Najmłodszy jest Bymas, który ma 17 lat, natomiast najstarszy RpK – ten ma 31 lat. Ponadto możemy dowiedzieć się, kto posiada najmłodszy, a kto najstarszy skład. “Młodzicy” reprezentują drużynę Skade, natomiast “weterani” ekipę Saw.

Według powyższego wykresu – po ukończeniu 27 lat warto pomyśleć o zawieszeniu myszy na kołku. Tak czy inaczej, jest wielu zawodników, którzy grają dłużej, a świetnym przykładem jest tu chociażby nasz rodak, Wiktor “TaZ” Wojtas, który kończy w tym roku 35 lat, a dalej ma się świetnie.