w

Legendarny film z Counter Strike, który na pewno widzieliście, może zniknąć na zawsze z Youtube

Jeden z legendarnych filmów o tematyce CS:GO może niedługo kompletnie zniknąć z Youtube. Wszystko przez naruszenie praw autorskich.


Wszyscy, którzy interesują się Youtubem i kwestią tworzenia filmów, wiedzą, że system YT związany z prawami autorskimi jest dość… specyficzny. Istnieje w nim tyle niedociągnięć, że nieuczciwe osoby znalazły sobie sposób na zarabianie na czyjejś twórczości.

I tak oto w związku z fałszywymi zgłoszeniami praw autorskich z Youtube może niedługo zniknąć jeden z absolutnych klasyków, jeżeli chodzi o Counter Strike’a. Mowa tutaj o filmie sprzed kilkunastu lat.

Legendarny film z CS:GO zniknie?

Tak naprawdę od tego filmu zaczęło się wiele memów. W sumie ma już ponad 24 miliony wyświetleń, a jest to „DOOR STUCK! DOOR STUCK!”. Jeżeli jakimś cudem nie kojarzycie:

Video

Film ten może zniknąć, bo osoba trzecia zgłosiła do niego prawa autorskie, w których rości sobie prawa ze względu na muzykę użytą w innych materiałach. Absurd, ale system YT pozwala na takie absurdy. Autor nagrania nie chce, by ktoś inny na tym zarabiał, więc oficjalnie mówi, że film może zostać za jakiś czas usunięty.

Pozytywną wiadomością jest takt, że cały CS:GO już o tym wie i prawdopodobnie dotarło to też do samego Youtube’a. Wiadomo to chociażby z tego, że osoba roszcząca prawa autorskie straciła już „władzę” nad tym filmem. Możliwe więc, że wszystko to skończy się szczęśliwie.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike