w

Macie czasem wrażenie, że gracie w CSGO z kimś, kto używa pada? To może być prawda

Granie w CS:GO za pomocą Steam Deck lub kontrolera Gamepad jest możliwe. Deweloperzy wspierają ten pomysł.


Steam Deck to urządzenie, które ma umożliwiać granie w gry za pośrednictwem przenośnej konsoli. Deweloperzy Valve starają się rozwijać te urządzenie i dodawać dla niego jak najwięcej udogodnień, aby stało się popularniejsze, szczególnie wśród osób, które nie mają stałego dostępu do komputera.

W związku z tym dodali do wszystkich swoich gier specjalny interfejs dla użytkowników Steam Decka lub Gamepada. Co ciekawe, istnieje możliwość swobodnej gry w CS:GO, choć jest pewien haczyk.

Gracze korzystający ze Steam Deck i Gamepada grają na jednych serwerach

Pewne jest to, że gracze, korzystający ze Steam Decka lub Gamepada trafiają na serwer wraz z osobami, które korzystają z klawiatury i myszki. Taki stan rzeczy wydaje się być bardzo dziwny, ponieważ przez to, konkurenci mogą nie mieć równych szans. Z drugiej też strony uniemożliwi to wbijanie wyższych rang, ponieważ osobie, korzystającej ze Steam Deck, może być ciężko w starciu z osobą, która posiada umiejętności MG1 lub wyżej.

Chodzi przede wszystkim o szybkość reakcji oraz wycelowania w danego przeciwnika. Rzeczywiście gracze na silverach nie mają zbyt skutecznego refleksu, lecz powyżej MG1 zaczyna się to zmieniać.

Powinni tworzyć niestandardowe serwery dla graczy kontrolerów. – napisał członek społeczności CS:GO

W chwili obecnej trudno powiedzieć czy zapadnie jakakolwiek decyzja w tej sprawie. Sama społeczność również ma mieszane uczucia co tego, ponieważ część zauważa, że gdyby “konsolowcy” mieli swoje własne serwery, to mogłoby to zostać wykorzystane przez graczy, którzy podłączaliby myszki i mieli “łatwe” lobby.

“Wiesz, co jest smutne? Będąc tutaj realistą, prawdopodobnie byłoby wielu oszustów, którzy wdzieraliby się do tych lobby i bawili lolami M&K (myszka i klawiatura – dop. red.). Obecny stan gry jest przygnębiający.”

Innym problemem byłby również wydłużony czas oczekiwania na rozpoczęcie meczu, co również zauważyła społeczność:

“Bez względu na to, jak popularny jest Steam Deck, czasy kolejek byłyby okropne.”

Valve ma naprawdę twardy orzech do zgryzienia, ponieważ sprawa nie należy do najprostszych, natomiast rozwiązanie byłoby mile widziane. Trudno powiedzieć co zdecydują deweloperzy i czy w ogóle zrobią cokolwiek. Możliwe, że pozostawią wszystko w takim stanie, jakim jest obecnie i nie zainteresują się już tą sprawą.