w

Magazyn na mapie CSGO, który pyta: Czy Source 2 może rozwiązać kryzys klimatyczny?

Wszyscy gracze CS:GO na pewno kojarzą, że gdzieś tam cały czas krąży temat przejścia produkcji Valve na nowy silnik.


CS miał już kilkukrotnie przechodzić na Source 2, ale cały czas coś stawało deweloperom na drodze. Doszło do tego momentu, że już nie tylko gracze śmieją się z całej sytuacji, ale i także twórcy map, którzy współpracują z Valve.

Przykładowo na mapie Pitsop znajdują się nie tylko odwołania do innych map, ale także właśnie do silnika Source 2. W jednym z magazynów, które leżą na stole, pada tytułowe pytanie o to, czy Source 2 może naprawić kryzys klimatyczny.

Easter Egg z Source 2

Gracze CS:GO przyzwyczaili się do masy easter eggów, szczególnie na mapach tworzonych przez społeczność. Pitstop jest pełen różnego rodzaju nieoczywistych nawiązań. Tutaj jednak nie ma wątpliwości, że twórcy postanowili zażartować sobie z Valve, Source 2 i tego, że nowy silnik według społeczności naprawi wszystkie możliwe problemy, z którymi boryka się CS.

Oczywiście Source 2 nie naprawi wszystkich możliwych bolączek, ale na pewno sprawiłby, że tworzenie map, nowych funkcji i mechanik byłoby dla wielu prostsze. Można by było wówczas rzeczywiście popchnąć CS:GO w tę nową stronę, stronę częstszych aktualizacji.