w

Mapa od twórcy Mirage w CSGO jest już testowana. Jak wygląda nowa wersja de_engage?

Mirage kojarzą praktycznie wszyscy gracze, nawet ci, którzy nigdy nie grali w CS:GO.


Wygląda na to, że w temacie map można się spodziewać sporego odświeżenia. Przypomnijmy, że niedawno potwierdzono finalny etap prac nad Tuscan, a teraz docierają do nas nowe informacje o de_engage.

Mało kto wie, że twórca Mirage zaprojektował jeszcze kilka różnych map. BubkeZ był odpowiedzialny między innymi za Engage, lokację, która zyskała swoje drugie życie.

Jak wygląda nowe Engage?

Mapa sprzed kilku lat został przeniesiona do CS:GO, a następnie odnowiona i zmieniona w taki sposób, by pasowała do 2020 roku. Wymagało to ogromnych nakładów prac, dlatego też wszystko to trwało bardzo dużo czasu. Efekt jest jednak warty oczekiwania, co potwierdzają bardzo pozytywne opinie o Engage.

Trudno powiedzieć, jak potoczy się dalej historia tej mapy. Na pewno będzie jedną z najpopularniejszych, jeżeli chodzi o kreacje społeczności. Jej pojawienie się jako oficjalnej mapy póki co stoi pod znakiem zapytania.

Co zabawne, mapa była już zapowiadana jakiś czas temu również w innych lokacjach. Trzeba było jednak wiedzieć o co chodzi, by w ogóle zrozumieć przesłanie z plakatów.

Engage jest w tym momencie testowane przez profesjonalnych graczy za sprawą jednego z hubów na FaceIt. Można ją także zobaczyć bezpośrednio w Warsztacie Steama. O lokacji można też posłuchać na jednym z popularnych kanałów na Youtube: