w

Najlepsza inwestycja w historii CSGO? Gracz 7 lat temu wydał nieco ponad 500 złotych, a dzisiaj…

To prawdopodobnie najbardziej “szalona” inwestycja w CS:GO. Gracz może stać się bogaty, a zainwestował 137 dolarów.


Powszechnie wiadomo, że część przedmiotów w Counter-Strike’u: Global Offensive jest naprawdę ekskluzywnych, choć początkowo nie miały one aż tak wysokiej wartości, jak mają obecnie. Można tutaj wyróżnić chociażby naklejki z wydarzenia EMS One Katowice 2014.

W przeszłości ich wartość nie sięgała zbyt znaczących sum, lecz teraz są warte dosłownie fortunę. Ktoś, kto przewidział wzrost cen, mógł stać się bogaty i to dokładny tego przykład. Nieco ponad 500 dolarów może w każdym momencie przełożyć się przykładowo na dom.

Kim jest i ile może zarobić posiadacz tych wyjątkowych naklejek CS:GO?

Posiadacz wyjątkowej kolekcji naklejek w Counter-Strike’u: Global Offensive jest prawdopodobnie ogromnym pasjonatem FPS-a Valve. Jak wynika z jego opowieści, którą w przeszłości opublikował w serwisie Reddit – nie chciał zarobić na naklejkach, a zwyczajnie posiadać je w swoim ekwipunku. W związku z tym zakupił wszystkie hologramowe naklejki z EMS One Katowice 2014 i nie sprzedawał, kiedy ich wartość wzrosła.

Gdy Hawkeye nabywał naklejki – kosztowały dokładnie $137,48, czyli ok. 535,18 złotych. Po latach jednak ich wartość stała się naprawdę znacząca i można je dziś nabyć za… 250 tysięcy dolarów, czyli blisko milion złotych. Kluczem w tej historii jest fakt, że gracz ten nie jest inwestorem. Z jego tematu na Reddicie dowiadujemy się, że jest po prostu kolekcjonerem. To dlatego nie sprzedał do tej pory całego swojego ekwipunku.

[d] Purchased every Kato ’14 Holo sticker back in ’14/15 for a total of $137.48 and still have em all from csgomarketforum

Trzeba przyznać, że taka suma robi naprawdę ogromne wrażenie, natomiast inwestycja zwróciła się blisko 2 tysiące razy. Hawkeye mógłby znacząco się wzbogacić, ale wygląda na to, że nie śpieszy mu się ze sprzedażą stickerów.

Trudno powiedzieć, czy gracz podejmie kiedyś decyzję o sprzedaży swojej niesamowitej kolekcji. Być może czeka, aż ich cena wzrośnie jeszcze bardziej, a może najzwyczajniej w świecie nie potrzebuje tych pieniędzy i są one zwykłym zabezpieczeniem finansowym na przyszłość.