w

Wyjątkowa sytuacja w CSGO. Więcej osób oglądało produkcję Valve na Twitchu, niż w nią grało

Wczoraj w CS:GO doszło do dość niespotykanej sytuacji.


CS:GO ostatnio nie miał lekko, jeżeli chodzi o oglądalność na Twitchu. Spadki sięgały kilkudziesięciu procent i widać było, że wakacje bardzo mocno dają się produkcji Valve we znaki. Przyszedł jednak ratunek w postaci turniejów.

Wielki finał IEM Cologne 2021 osiągnął wynik, jakiego dawno nie było. W sumie maksymalnie w jednym momencie mecze oglądało ponad 840 tysięcy widzów. Oznacza to tyle, że autentycznie więcej osób oglądało CS:GO na Twitchu, niż w niego grało.

Wyjątkowa sytuacja, jak na Twitcha

Te najpopularniejsze gry raczej nie zmagają się z tego typu sytuacjami, nawet podczas swoich największych wydarzeń. Widać, że światowo esport nadal dobrze sobie radzi, przynajmniej w tych najważniejszych momentach.

Taka oglądalność jest niesamowicie wysokim wynikiem, natomiast nie można tutaj mówić o rekordach samej kategorii na Twitchu. Jest to jednak najwyższa oglądalność w tym roku.

W momencie, w którym na Twitchu było ponad 666 tysięcy widzów, w samego CS:GO grało nieco powyżej 600 tysięcy. Gracze uchwycili nawet ten moment:

Co to oznacza? Że CS:GO nadal jest bardzo mocne, jeżeli chodzi o esport, mecze dalej wywołują ogromne emocje, a duża część społeczności śledzi te najważniejsze wydarzenia.