w

Nietypowy sposób walki z podpowiadaniem w CSGO. Wyłączono podstawowe funkcje

Podpowiadanie to wielki problem, z jakimi mierzą się gry sieciowe podczas tych największych wydarzeń. Dotyczy to także CS:GO.


Wydarzenia esportowe, które są pokazywane przed publicznością, gwarantują nie tylko świetny doping czy wielkie emocje widzów, ale także mogą powodować, że kibice będą w stanie podpowiadać.

Działo się tak już niejednokrotnie, więc w tym przypadku ESL postanowiło się w pewien sposób zabezpieczyć. Normalnie można by było pomyśleć o wydłużeniu różnicy czasowej pomiędzy tym, co widzą zawodnicy, a co widzowie, natomiast organizatorzy poszli o krok dalej.

Jak temu przeciwdziałano?

ESL stwierdziło, że utnie całkowicie dwie podstawowe funkcje, które normalnie byłyby wyświetlane na ekranie. Pierwszą jest minimapa – tej zwyczajnie nie ma. Drugą jest „x-ray”, czyli możliwość patrzenia na przeciwników przez ściany.

Jeżeli działa, to raczej jest to zrozumiałe. Z drugiej strony były to jedne z absolutnie podstawowych rzeczy, do których ludzie się przyzwyczaili. A takim sposobem można poczuć, że czegoś ewidentnie brakuje.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike