w ,

Ocelote, właściciel G2 Esports wyjaśnia dlaczego Valorant ostatecznie “zniszczy” CSGO

Ocelote, czyli właściciel G2 Esports to doceniany na całym świecie były gracz esportowy. Dlaczego według niego Valorant zupełnie zniszczy CSGO?


Ocelote, czyli obecny właściciel francuskiego G2 Esports, to naprawdę doceniana postać na międzynarodowej scenie sportów elektronicznych. Cieszy się sporym uznaniem wśród graczy i społeczności, chociażby ze względu na to, iż posiada ogromne doświadczenie w rywalizacji na wysokim poziomie w World of Warcraft oraz League of Legends.

To właśnie dlatego jego opinia ma naprawdę dużą wagę. W wywiadzie dla ESPN Ocelote zauważył, iż Valorant może znieść Counter-Strike’a ze światowej sceny na niższy tor, a być może nawet go zniszczyć.

Powodem zniszczenia CSGO przez Valoranta miałby być brak wiedzy i niechęć deweloperów do zmian

Ocelote w wywiadzie powiedział:

Gra wideo to nie tylko sama gra wideo, to jest też to, co się dzieje wokół gier wideo. W Valorant masz różne postacie, a każda postać ma historię i tło. My, ludzie, jesteśmy z natury bardzo empatyczni, więc chcemy wiedzieć więcej o tych postaciach.

Właściciel G2 zauważył również, iż poza pięknymi filmami fabularnymi, które zostały wyprodukowane przez Riot i Activision Blizzard, programiści posunęli się nawet do tego, że stworzyli interesujące, dodatkowe doświadczenia z tytułem. Mowa tu chociażby o playlistach Spotify każdego z agentów Valoranta. Tego typu wysiłki sprawiają, iż gra urzeka poza samą swoją mechaniką, co prowadzi do długotrwałego sukcesu.

(Valorant) zniszczy, jeśli chodzi o liczbę graczy, Counter-Strike’a, ponieważ w CS-ie jedyną rzeczą, którą masz dla siebie, jest mechanika i będę uwielbiać tą grę aż do śmierci, naprawdę.

Poniżej można zobaczyć pełny wywiad z Ocelotem:

W wypowiedzi Ocelota było mnóstwo racji i każdy gracz dostrzega, że Riot o wiele bardziej stara się o swoją produkcję, niż Valve.

Warto również zauważyć, iż CSGO ma problemy spowodowane przez produkcję Riot Games już od samego początku, kiedy jeszcze Valorant był w becie, o czym informowaliśmy cztery miesiące temu w naszym serwisie.

Co więcej, konkurent FPS-a Valve ma mnóstwo zalet, które doceniają gracze i w związku z nimi wybierają właśnie jego. Mowa tu chociażby o serwerach z wyższym tickratem (128) czy bardziej widocznych postaciach. O tych znaczących różnicach także wspominaliśmy w przeszłości.