w

Paradoksalna sytuacja z naklejkami jednego z zespołów CSGO. Są warte więcej niż…

Kiepska sytuacja spółki Faze Clanu doprowadziła do czegoś, co może zaskoczyć.


O wartości starszych naklejek CS:GO, które należą do bardziej charakterystycznych zespołów, wie praktycznie każdy. Jednym z najbardziej znanych przypadków jest naklejka teamu Titan z turnieju z Katowic z 2014 roku. Wersja Holo osiąga teraz cenę 80 tysięcy dolarów.

Tutaj jednak sytuacja wygląda nieco inaczej. Mimo że najtańsze naklejki zespołu FaZe nie są specjalnie drogie, ponieważ w sporej części ich cena nie przekracza dolara, dalej jest ona wyższa od pojedynczego udziału firmy.

Wartość akcji FaZe

Mimo że zespół FaZe Clanu radzi sobie całkiem nieźle, firma ma spore problemy finansowe. Mimo tego, że nie była to pierwsza organizacja esportowa i gamingowa notowana na giełdzie Nasdaq, była jednym z najgłośniejszych w tej kategorii.

Zaledwie dziewięć miesięcy po wejściu na giełdę cena za akcję spadła z 13 dolarów do 48 centów. Grozi to FaZe wycofaniem z Nasdaq, jeśli ich akcje nie ulegną poprawie. FaZe ogłosiło stratę na poziomie 53,2 miliona dolarów w pierwszym roku, mimo że zwiększa ona swoją wartość.

Fani zwrócili uwagę na to, że naklejki Holo FaZe sprzedają się za wyższą cenę niż akcje firmy. Najtańsza naklejka – Rio 2022 – sprzedawana jest za 0,48$. To jest taka sama cena jak akcje FaZe.

Omawiana organizacja nie jest jednak jedyną z takimi problemami. Astralis, kolejna spółka esportowa z drużyną w CS:GO, sprzedaje swoje akcje po 0,30$. Większość ich naklejek Major również sprzedaje się znacznie powyżej tej kwoty.

Zespół FaZe Clan w CS:GO jest już jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Z trofeum Majora i Intel Grand Slam są postrzegani jako jedna z najlepszych organizacji na scenie, jednocześnie unikając w tle kłopotów finansowych firmy.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike