w

Popularny gracz CSGO został skazany za uchylanie się od płacenia podatków

Flusha nie zapłacił podatku, więc szwedzki wymiar sprawiedliwości go ukarał.


Robin “flusha” Rönnquist jest znanym graczem Counter-Strike’a: Global Offensive. Jest częścią sceny od ośmiu lat, a na swoim koncie ma naprawdę wiele osiągnięć.

Szczytowym okresem tego zawodnika jest 2015 rok. Szwed zarobił wtedy naprawdę duże pieniądze. Jak się okazało, nie zgłosił on swojej wygranej, a te są traktowane w Szwecji, jak dochód.

Ile nie zgłosił flusha i jaką karę otrzymał?

Według tamtejszych serwisów informacyjnych flusha nie zgłosił nieco ponad miliona szwedzkich koron, czyli ok. 430 tysięcy złotych.

Flusha tłumaczył się, że nie miał on zamiaru oszukiwać i cała sytuacja wynikała wyłącznie z jego niewiedzy. Mimo to, według organów władzy sądowniczej, które działają w Szwecji, zawodnik powinien był wiedzieć, jak należy zachować się w przypadku takiego zastrzyku gotówki.

Flusha musiał zwrócić brakujący podatek, a także dopłacić 40%, czyli 200 tysięcy koron. W przeliczeniu na polskie złote to ok. 90.000. Skazano go również na 120 godzin prac społecznych, mimo że groziły mu 4 miesiące więzienia. Dodatkowo musi zapłacić 800 koron Szwedzkiemu Funduszowi Ofiar Przestępstw.