w

Rosja chce zakazać CSGO, z czego cały świat się cieszy. Chodzi o negatywny wpływ na młodzież

Rosyjskie media zaczęły trąbić o banlistach gier, które mają być szkodliwe dla młodzieży.


Rosyjski rząd doszedł do wniosku, że istnieją gry mające negatywny wpływ na młodzież. Chodzi tutaj stricte o gry sieciowe, a więc Fortnite, LoL, CS:GO etc. Efekt tego taki, że Rosja zamierza wprowadzić specjalną listę gier zakazanych, które będą blokowane specjalnym programem, jaki wszyscy mają mieć na komputerach.

Brzmi, jak kompletna abstrakcja, ale jest to potwierdzone przez rosyjskie media. Te amerykańskie nieco to przerobiły, do Polski dociera już w ogóle jakaś inna wersja, natomiast póki co wiadomo tyle, że:

  • Rosja stworzy listę gier zakazanych
  • Gry te zostaną zablokowane przez oprogramowanie, które musi mieć każdy obywatel

Gry zakazane w Rosji

Oczywiście cały świat się z tego cieszy, bo już kilkukrotnie chciano się pozbyć Rosjan chociażby z CS:GO. Teraz jest to wielce prawdopodobne. Jedyne, czego nie wiadomo, to czas, w którym zostanie to spełnione.

To tłumaczenie z rosyjskiej strony:

Wynika z tego tyle, że złożono projekt, który ma przeciwdziałać konkretnym grom. Listy nie podano, ale dalej jest mowa o agresji, uczenia mechanizmów uzależeniania od gier, monetyzacji. CS:GO pasuje tutaj wręcz książkowo. Jest agresja, jest element uzależnienia (skrzynki), monetyzacja. Produkcja Valve ma duże szanse na bycie zakazaną.

Tyle, że Rosja to Rosja, więc te programy blokujące gry pewnie będą działać „bardzo dobrze”. Obejście ich to zapewne zainstalowanie po prostu VPN’a.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike