w

Squid Game zostało przeniesione do CSGO. Powstała specjalna, dopracowana mapa z serialu

Trochę trzeba było poczekać, ale finalnie powstała mapa bazująca na Squid Game.


Hype na Squid Game nieco opadł, natomiast sam koncept takiej, a nie innej rozgrywki jest dla graczy niesamowicie ciekawy. Społeczności Minecrafta, czy Fortnite już od dłuższego czasu “bawią” się w naśladowanie serialu.

W CS:GO stworzenie specjalnej mapy zajęło znacznie dłużej, ale efekt był warty czekania. Map od 19 listopada zebrała ponad tysiąc pozytywnych opinii, praktycznie co chwilę przechodzi dodatkowe poprawki i aż chciałoby się zapytać, dlaczego Valve w żaden sposób tego nie promuje.

Squid Game w CS:GO

W sumie dla graczy przygotowano pięć różnych gier, w tym oczywiście najpopularniejsze “Czerwone, zielone”. Można grać w “ciastka”, rozbijanie szyb, przeciąganie liny, czy szklane kulki – wszystko to każdy doskonale zna ze Squid Game.

Zostało to całkiem dobrze odwzorowane. Wiadomo, że jest kilka kompromisów, ale wydaje się, że jest to jedna z lepszych map.

Jeżeli chcecie zagrać, to wystarczy zaopatrzyć się w mapę z warsztatu. Oczywiście ze względu na podejście Valve jest to jedynie ciekawostka, a szkoda, można by było to wypuścić do ogólnodostępnej rotacji – tak, jak zrobiło to chociażby Fortnite.