w

Twórca CS-a 1.6 i właściciel Astralis będą pracować nad konkurentem dla CSGO?

Twórca CS 1.6 Minh Le tworzy nową firmę z właścicielem Astralis


Światło dzienne ujrzały dokumenty, które ujawniły, iż twórca Counter-Strike’a – Minh „Gooseman” Le i właściciel Astralis – Nikolaj Nyholm, założyli we wrześniu firmę. Marka nazywa się Scattershot Limited i w większości dotyczy projektowania gier komputerowych.

Obaj panowie posiadają po 50% akcji Scattershot, a jego obecny kapitał wynosi tylko 100 GBP. Wygląda na to, że para zamierzać budować firmę dopiero w przyszłości, a tymczasem wyłącznie zajęli nazwę.

Czy Astralis współpracuje z Minh Le nad konkurentem CSGO?

Minh Le to postać, której przypisuje się stworzenie moda Counter-Strike do Half-Life’a. Pracował on dla Valve w latach 2000-2006, jednak opuścił to stanowisko, aby móc zająć się innymi grami, jak chociażby Rustem i Black Desert Online.

Nyholm został wybrany na przewodniczącego rady dyrektorów Astralis w styczniu, zastępując byłą kierowniczkę MTG Jette Nygaard-Andersen, która piastowała to stanowisko od samego początku duńskiej organizacji.

Oficjalny wniosek rejestracyjny Scattershot i oświadczenie o kapitale można znaleźć tutaj.

Nie wiadomo jakie plany mają twórcy nowej firmy i czy rzeczywiście będzie ona powiązana z Astralis. Pewne jest jednak, iż Le z Nyholmem planują coś dużego, co może wpłynąć na sporty elektroniczne.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike