w

Twórcy CSGO pracują najwięcej w historii, nawet po godzinach. Czy to może oznaczać nową operację?

Twórcy spędzają więcej czasu nad pracami nad CSGO. Czy może to oznaczać nadchodzące zmiany do gry lub 10. operację?


Społeczność Counter-Strike’a: Global Offensive czeka na kolejną, 10. operację w grze. Wygląda na to, że deweloperzy mogli usłyszeć “wołania” swoich graczy.

W ostatnim czasie twórcy zaczęli spędzać zdecydowanie więcej czasu na pracach nad grą. Taką informację mogliśmy uzyskać za pośrednictwem SteamDB.

Twórcy spędzili więcej czasu w CSGO, niż kiedykolwiek wcześniej.

Twórcy Valve mają dostęp do eksperymentalnej wersji CSGO, która jest używana do testowania nowych funkcji, poprawek i dodatków do strzelanki. Od października w tej wersji odnotowano niezwykle podwyższoną aktywność, w tym dwa oddzielne przypadki, w których czterech deweloperów Counter-Strike’a było online w tym samym czasie. Oznacza to, że nad FPS-em w tym miesiącu pracuje więcej programistów, niż przez bardzo długi czas w przeszłości.

Trzeba przyznać, że może to nie brzmieć zbyt istotnie, ale odkąd SteamDB zaczął śledzić liczbę graczy dla poszczególnych gier w 2018 roku, testowa produkcja w jednym momencie zliczyła czterech programistów online tylko pięć razy.

Od początku października wszystkie oczy są skierowane na produkcję Valve. Spowodowały to liczne plotki o nowej operacji nadchodzącej do produkcji. Co ciekawe, deweloperzy byli znacznie cichsi w swoich działaniach przed wydaniem Shattered Web w ubiegłym roku.

Tak czy inaczej, pewny jest fakt, że Gabe Newell i spółka szykują dla swoich graczy coś specjalnego. Aktywność w pracach nad Counter-Strikiem rzadko kiedy jest aż tak wysoka.