w

Valve kryło cheaterów przez lata, bojąc się spadku popularności CSGO? Ogromny skandal w powietrzu

Wydawało się, że zawieszenie kilku trenerów za używanie bugów w grze było już dużą aferą, ale mało kto był przygotowany na informacje o tym, że Valve miało kryć cheaterów.


Valve od lat walczy z nieuczciwymi graczami, wprowadzając coraz to kolejne aktualizacje do systemu VAC. Tymczasem okazuje się, że deweloperzy prawdopodobnie mieli od kilku lat wiedzę o przypadkach cheatowania na oficjalnych turniejach.

Według doniesień, Valve nic z tym nie zrobiło, bojąc się ogromnych skandali i spadku popularności CS:GO.

Valve kryło cheaterów?

Sergey “starix” Ischuk, zawodnik uważany za legendę w świecie CS:GO opublikował w serwisie VK (rosyjski serwis społecznościowy) informacje o tym, że Flusha od lat miał dopuszczać się naginania zasad i oszukiwania podczas najważniejszych turniejów. Tłumaczenie wiadomości jest dość karkołomne, ale wiadomo o co chodzi.

@draft5

“Nie chcę nawet dotykać tematu flusha, który moim zdaniem został znaleziony przez Valve z kodami LAN, ale to samo nie chciał się do tego przyznać oficjalnie, bo wygrał dwa Majory i to by zakończyło grę – i to z nią samą. Nie rozumiem polityki Valve, aby przyjmować różne zasady, skoro to było to samo? To nie ma sensu (śmiech).”

Zawodnik skomentował obecną aferę z bugami w CS:GO twierdząc, że ten błąd, za który zawieszono trenerów istniał już od 2016 roku.

“Znając ich osobiście, współczuję im. Powiecie, że po części zasługują na karę. Ale nie przez rok. Ogólnie rzecz biorąc, w rzeczywistości kilka osób z tego skorzystało i nikt nie wie. Znam ten błąd od 2016 roku, więc obejrzyjmy wszystkie gry od 2016 roku i zbanujmy każdego, kto użył tej usterki. Jeśli HUNDEN i Zoner używali go do własnych celów, to tak, zasługują na karę.”

Czy sprawa z Flushą jest nowa? Zdecydowanie nie. O jego potencjalnych oszustwach w Fnatic mówiło się latami, natomiast nikt nigdy nie przyznał oficjalnie, że coś rzeczywiście było na rzeczy. Graczom trudno uwierzyć w to, że wszyscy wiedzieli, tylko nie samo Valve.