w

Valve przegrało tę walkę. Rynek Steam dla CSGO został oficjalnie wyłączony przez…

Steam i CS:GO borykają się z pewnymi problemami i obciążeniami. Powód?


Deweloperzy Counter-Strike’a: Global Offensive postanowili wczoraj sprawić niespodziankę swojej społeczności i… zrobić przecenę na kapsuły RMR. Cenę z 3,69 zł obniżono aż do 99 groszy, co spowodowało ogromne zainteresowanie graczy. Spora część zobaczyła w tym przedsięwzięciu interes i trzeba przyznać, że to naprawdę może się opłacać.

Tak czy inaczej, spore zainteresowanie graczy CS:GO kapsułami prawdopodobnie spowodowało obciążenia Rynku Steam, które powodują opóźnienia w kończeniu sprzedaży rynkowej i handlu przedmiotami.

Valve wyłączyło Rynek Steam dla CS:GO i pracuje nad tym, a gracze się śmieją

Gabe Newell i spółka opublikowali wczoraj wieczorem w swoich mediach społecznościowych wpis, w którym wyjaśniają sytuację i informują, że “aktywnie badają problem związany z obciążeniem”. Valve poinformowało również, że Rynek Steam dla przedmiotów CS:GO został tymczasowo wyłączony.

Gracze raczej całym problemem się nie przejmują i tylko śmieją się z całej sytuacji, tworząc jednocześnie coraz to więcej memów takich jak przykładowo poniżej:

Poza tym część społeczności Counter-Strike’a naśmiewa się z osób, które “zainwestowały” w kapsuły RMR przed ich przeceną:

Cała sytuacja wydaje się być nieco zabawna, jednak z pewnością taka nie jest dla programistów Valve, którzy muszą obecnie walczyć z obciążeniami. Rynek Steam dla CS:GO w większości powinien działać poprawnie.