w

W CSGO da się wyrzucić granaty? Niby nie, choć ten bug powoduje, że tak. Trzeba na to uważać

To zdecydowanie jeden z dziwniejszych błędów, które występują CS:GO… choć nie jedyny.


Często zdarza się, że społeczność Counter-Strike’a: Global Offensive odnajduje w grze bardzo dziwne błędy, z którymi później dzieli się na przykład na Reddicie. Historia pamięta sytuacje, w których ściany pożerały bronie lub na jednej mapie pojawiały się dwie bomby w trybie retake.

Teraz gracze znaleźli inny problem, przez który można dropnąć granaty i… nawet się nie zorientować.

Granaty, które dosłownie wypadają z ekwipunku gracza?

Nie trudno wyobrazić sobie sytuację, w której gracz CS:GO kupuje granaty na początku rundy. Później chce ich użyć w sytuacji, gdy te mogłyby mu uratować nawet życie i okazuje się, że te zwyczajnie znikły. Jak widać na poniższym filmie, gracz dosłownie zgubił swoje granaty i prawdopodobnie nawet się zorientował.

Trudno powiedzieć, co jest powodem występowania tego problemu. Wiadomo jednak, że może ona realnie wpływać na przebieg rundy, ponieważ granaty są naprawdę istotną częścią gry. Ponadto zebrać je mogą na przykład przeciwnicy, którzy wykorzystają granaty nabyte nie ze swojego budżetu, a od przeciwnika, który być może nie został nawet zlikwidowany.

Deweloperzy Valve powinni naprawić ten kłopot, mimo że w chwili obecnej nie występuje on często. Zgłoszenia społeczności na ten temat nie pojawiają się z dużą częstotliwością.