w

Wyjątkowe sytuacje w CSGO, gdzie profesjonalnym graczom niespodziewanie przeszkodziły… Kurczaki

Kilka przykładów udowadnia dlaczego warto eliminować kurczaki w CSGO. Mogą nawet zmienić losy całego meczu.


Większość graczy Counter-Strike’a: Global Offensive uznaje kurczaki w grze za pupile, które uprzyjemniają aspekt wizualny rozgrywki. W rzeczywistości jednak okazuje się, że chickeny potrafią krzyżować losy rozgrywki, a nawet mieć realny wpływ na przebieg całego spotkania. Doskonale udowadnia to kilka przykładów.

Jak kurczaki zmieniają przebieg rund, a nawet meczów?

Zdarza się, że kurczaki w Counter-Strike’u się przemieszczają. W mniej odpowiednich momentach może to spowodować, że zdezorientowany gracz nie będzie pewien, czy to co zobaczył w rogu swojego ekranu monitora to przeciwnik czy przebiegający chicken. Przez to może na przykład odpuścić rozbrajanie ładunku wybuchowego, jak na poniższym klipie:

Innym przypadkiem, w którym kura zmienia losy rundy, jest przypadek z meczu SK Gaming oraz mousesports. Kurczak ustawił się dosłownie za drzwiami, przez które chciał przejść ropz, jednocześnie nie pozwalając na ich otwarcie. W ten sposób zawodnik nie mógł dostatecznie szybko uciec i został zlikwidowany przez swojego rywala, jednocześnie tracąc broń, którą prawdopodobnie zamierzał zachować.

Prawdopodobnie gdyby nie kurczaki, to rundy w powyższych przypadkach zakończyłyby się w inny sposób. Te natomiast często przekładają się na losy dalszego spotkania, ponieważ jedna runda jest w stanie zadecydować o ostatecznym wyniku całego meczu.

Z jednej strony kurczaki są słodkim symbolem Counter-Strike’a, natomiast z drugiej czasami wpływają na losy meczów w zbyt istotny sposób. Tak czy inaczej nie zapowiada się, aby deweloperzy Valve mieli coś w nich zmienić, a tym bardziej całkowicie wyeliminować z tytułu.