w

Z jednego miejsca da się rzucić smoke’a na każdą pozycję na BS-ie A na Mirage’u w CSGO

Mirage jest całkiem łatwą mapą w CS:GO, szczególnie jeśli dobrze się ją pozna. Gracz zaprezentował jedną z rzeczy, którą naprawdę warto znać.


Społeczność Counter-Strike’a: Global Offensive bardzo dobrze poznała Mirage’a, biorąc pod uwagę fakt, że jest to jedna z najstarszych map w puli, a ponadto to bardzo często rozgrywana plansza.

Istnieją jednak pewne tricki, które naprawdę warto znać, ponieważ mogą sprawić, że rozgrywka tam stanie się jeszcze prostsza. Jeden z nich zaprezentował członek społeczności Reddita, który pokazał, jak rzucać smoke’i na każdą pozycję z jednego miejsca.

Jak to zrobić i co to w ogóle da podczas meczu CS:GO?

Na poniższym filmie można zobaczyć, w jaki sposób gracz rzuca trzy granaty dymne. Każdy z nich ląduje idealnie na CT, schodach oraz za schodami, kryjący dżunglę i connectora. Jest to naprawdę skuteczna konfiguracja, która znacząco może ułatwić atakowanie bombsite’a A, choć należy brać pod uwagę, że przeciwnicy w każdej chwili mogą wyskoczyć przez smoke’i.

Taka umiejętność oczywiście wygląda bardzo imponująco, chociaż podczas jednego meczu raczej nie rzucimy 3 granatów dymnych na raz. Jest to bardzo pomocne w czasie rozgrywki drużynowej, kiedy gracze dzielą między sobą pozycje, na które rzucają smoke’i. Znając jednak rzuty z powyższego filmu, będzie można być bardzo elastycznym.

Każdy z powyższych smoke’ów jest bardzo skuteczny, choć początkowo mogą wydawać się dość trudne w wykonaniu. W związku z tym należy przećwiczyć je na prywatnym serwerze, natomiast z pewnością się przydadzą.