w ,

Największa konkurencja Minecrafta pokazuje nowy film, potwierdzając, że warto czekać

Hytale w 2020 roku zostało kupione przez Riot. Od tamtej pory twórcy co jakiś czas dzielą się ze społecznością screenami czy krótkimi nagraniami.


Hytale to produkcja, o której głośno jest już od kilku lat. To największa konkurencja, jaką kiedykolwiek miał Minecraft. Mimo tego, że gra dalej nie wyszła, to budzi wielkie emocje praktycznie z każdym pokazanym fragmentem rozgrywki.

Hypixel Studios rozpoczęło prace nad tą produkcją już w 2015 roku i nadal jej nie ukończono. Ogrom prac pokazuje jednak doskonale, dlaczego po 6 latach nie ma jeszcze konkretnej daty premiery.

Hytale z nowym filmem

Kilka dni temu deweloperzy zaprezentowali krótki wycinek z rozgrywki mający pokazać, jak dobrze rozwiązano kwestie związane z dźwiękami. Ten fragment pokazuje natomiast, że tak naprawdę Hytale zmierza już ku końcowej fazie rozwoju.

Grafika według wielu osób jest o wiele lepsza, niż w Minecrafcie nawet na modach i rzeczywiście coś w tym jest. Hytale zaprezentuje zupełnie nowe moby, mechaniki nieznane w Minecrafcie i być może stanie się kolejnym globalnym hitem.

Różnic pomiędzy Hytale, a Minecraftem jest naprawdę sporo, ale chyba po raz pierwszy Microsoft może faktycznie obawiać się mocnej konkurencji. W końcu naprzeciwko stoi Riot, który ostatnio wypuścił kilka nowych gier pokroju Valoranta, TFT czy LoR.

Data premiery nie jest znana, teoretycznie mówi się o 2021 roku, ale ostatnio deweloperzy zdementowali informacje o tym, że mieliby mieć już jakąś konkretną datę.