w

5 nowych przedmiotów w LoLu dla magów, obrońców i asasynów. Riot zaczyna dawać konkrety

Twórcy opublikowali informacje o nowych przedmiotach, które pojawią się już wkrótce.


Jako, że kończy się wrzesień, społeczność LoLa zaczyna myśleć o nowym przedsezonie. Twórcy wiedzą o tym, że fani gry zastanawiają się, co tym razem zostanie wprowadzone z tej okazji, dlatego postanowili się o tym wypowiedzieć.

Jakiś czas temu zapowiadano, że nowy przedsezon będzie wprowadzał do gry trochę nowości, jednak nie będzie to nic szalonego, co kompletnie odmieni rozgrywkę. Warto jednak zwrócić uwagę na to, co zostanie dodane. A będą to m.in. nowe przedmioty dla trzech klas bohaterów. Co o tym wiadomo?

Przedsezon 2022 w League of Legends

Riot Brightmoon postanowił opowiedzieć co nieco o nadchodzących do League of Legends przedmiotach. Twórca przypomniał, że nowy przedsezon nie będzie wprowadzał wywracających do góry nogami rozgrywkę systemów, ale skupi się na doskonaleniu tego, co już znajduje się w grze.

Jak już wcześniej mówiliśmy zmiany w tegorocznym przedsezonie będą polegały raczej na doskonaleniu istniejących systemów, niż na kompletnym przebudowywaniu ich od podstaw. Przedstawię wam zatem bardzo ciekawe dodatki, które planujemy wprowadzić do jednego z naszych systemów ― a mianowicie do systemu przedmiotów.

Nowe przedmioty dla magów

Na pierwszy ogień poszli magowie. Twórcy poinformowali, że pojawią się dwa przedmioty dla tej klasy postaci. Jeden z nich będzie mityczny, drugi legendarny.

Pierwszy nowy przedmiot dla magów to mityczny przedmiot defensywny z obszaru Zaginionego Rozdziału. Niektórzy magowie mają problem z wywarciem wpływu na mapę, ponieważ łatwo ich zabić, a Wieczna Zmarzlina bardziej nadaje się do blokowania wrogów, niż trzymania ich na dystans. Nowy przedmiot mityczny będzie chronił magów poprzez krótkotrwałą redukcję nadchodzących obrażeń, gdy zostaną zaatakowani. Po wygaśnięciu ochrony moc bojowa przedmiotu nieco spada, dzięki czemu powinien najlepiej sprawdzać się w rękach bohaterów rzucających zaklęcia z bezpiecznej odległości, a nie tych, którzy stawiają na wymianę ciosów w bezpośrednich bójkach.

Drugi nowy przedmiot dla magów jest przedmiotem legendarnym, który ma im pomagać w przedzieraniu się przez tarcze wrogów. Zwiększa penetrację magii przeciw wrogom o niskim poziome zdrowia i tym, którzy ostatnio korzystali z tarczy. Powinien być atrakcyjny dla magów eksplozywnych, którzy chcą zbudować przewagę na wczesnym etapie.

Nowe przedmioty dla obrońców

Jeśli chodzi o obrońców, to twórcy planują sprawić, by ci mogli stać się bardziej ofensywni. Dodatkowo w planach znajduje się wprowadzenie sposobu na pozyskiwanie many przez broniących supportów.

Wspierający obrońcy często są skazani na Naszyjnik Żelaznych Solari (i jego właściwości defensywne). Chcemy zapewnić wspierającym obrońcom bardziej ofensywny przedmiot mityczny, który nagradzałby ich za wdzieranie się w środek drużyny przeciwnej, by siać zniszczenie. Gdy użytkownik przedmiotu unieruchomi wrogiego bohatera, wszyscy pobliscy wrogowie będą odnosić większe obrażenia. Jeśli przychodzi wam na myśl Maska Otchłani w wersji XXL… to dobrze, bo to właśnie ona. Sama Maska Otchłani zostanie zmieniona, aby uniknąć powielania tak samo działających przedmiotów, ale na razie nie będę spoilerować.

Patrząc nieco szerzej niż dolna aleja ― bardzo często słyszmy, że posługujący się zaklęciami obrońcy mają za mało opcji zdobywania many. Dlatego dodajemy przedmiot legendarny dla obrońców, który zapewni jego użytkownikom duży zastrzyk many oraz nowy efekt pozwalający po każdym unieruchomieniu lub spowolnieniu wroga sięgnąć po tę manę, aby uzyskać dodatkową osłonę. Zakładamy, że podobnie jak w przypadku większości przedmiotów z maną będzie to przedmiot legendarny kupowany przez obrońców w pierwszej lub drugiej kolejności po przedmiocie mitycznym, czyli zanim otworzą się pule many dostępne w późnej fazie gry.

Nowe przedmioty dla zabójców

Na sam koniec zostawiono informacje na temat zmian w przedmiotach dla zabójców. Okazuje się, że nowy przedmiot nie będzie kolejnym itemem, który ma wspomagać burstowanie wrogów.

Wiele z obecnych przedmiotów legendarnych dla asasynów koncentruje się na zadawaniu obrażeń eksplozywnych, dlatego chcieliśmy stworzyć opcję dla osób, które wolą raczej regularną rotację zaklęć, a nie jednorazowe obrażenia eksplozywne. Ten nowy przedmiot legendarny ma pewne przyspieszenie umiejętności i nowy efekt polegający na kompensowaniu czasu odnowienia superumiejętności za każdym razem, gdy wrogi bohater zginie w ciągu 3 sekund od zadania mu obrażeń.

Czyli tak naprawdę Riot chce dodać przedmioty praktycznie dla każdej klasy, a te deklaracje to tak naprawdę początek.