w

ADC, mając 40 HP, jest w stanie zrobić samą pentę przeciwko 5 bohaterom z pełnym zdrowiem w LoLu

Riot Games

Gracz był pewny, że to jego koniec, ale okazało się, że jeszcze zrobił Pentakilla.


W Leauge of Legends jest wiele postaci idealnie nadających się do ciekawych akcji i ogrywania przeciwników na wiele różnych sposobów. Szczególnie jeżeli jest w stanie doskakiwać i zmieniać swoją pozycję co chwile.

Tym razem jednak było inaczej i w swoją akcję nie wierzył nawet sam gracz, który ją wykonywał. Zwyczajnie stał w miejscu i klikał autoataki na 40 punktach zdrowia. Okazało się, że zrobił Pentakilla.

Pentakill na 40 HP

Strzelcy często uznawani są przez społeczność za postacie nadzwyczajnie łatwe do zlikwidowania. Jeden CC-ek jest w stanie sprawić, że bez odpowiedniego wsparcia drużyny znikają z mapy. Inne zdanie ma zapewne jeden z graczy, któremu udało się w pojedynkę pozbawić życia całą wrogą drużynę i to bez pomocy supporta. Dodatkowo już na samym starcie otrzymał CC-ka i sam uznał, że jest to koniec i właśnie ginie.

Klip stał się niezwykle popularny i szybko rozszedł się viralem wśród fanów LoLa. W niecałe 10 godzin otrzymał 7000 pozytywnych głosów, a liczba ta stale rośnie. Oto jak wyglądała niezaplanowana akcja Sivir przeciwko całej drużynie:

Mroczne Ostrze Draktharru sprawiło, że bohaterka zniknęła na chwilę, przez co przeciwnicy nie byli w stanie zadać jej ostatecznych obrażeń. Dodatkowo do sukcesu misji przyczyniło się także… szczęście. Posiadając tylko 40% szans na uderzenie krytyczne dzięki Infinity Edge, ta trafiła kryta kilka razy z rzędu.

Warto również zwrócić uwagę na minutę gry, statystyki oraz build. Sivir posiada wszystkie przedmioty i przewagę poziomu. Trudno jest więc się dziwić, że zadała im tak duże obrażenia.