w

Ahri okazała się zbyt trudną postacią dla nowych graczy LoLa. Została zastąpiona w samouczku przez…

Riot postanowił lekko zaktualizować samouczek w grze. Co się zmieniło?


W League of Legends, jak w większości gier, znaleźć można samouczek, który stworzony został z myślą o nowych graczach. Znajduje się on w zakładce “Trening” zaraz obok Narzędzia Treningowego.

Samouczek, jak sama nazwa wskazuje, ma nauczyć gracza podstaw rozgrywki. Lektor wyjaśnia zasady, tłumacząc, że w LoLu znajdują się przeróżni bohaterowie, którzy mają unikatowe zestawy umiejętności. Początkująca osoba może w łatwy sposób nauczyć się poruszania postacią, atakowania minionów czy wrogów, niszczenia wież i tak dalej.

Przez ostatnie 10 lat samouczek zmienił swoją formę i jak się okazuje – Riot cały czas nad nim pracuje, ponieważ w aktualizacji 11.20 pojawiła się mała aktualizacja w tym temacie. O co chodzi?

Aktualizacja samouczka w League of Legends

Jak już było wspomniane wyżej – rolą samouczka jest przedstawienie podstaw rozgrywki. Aby gracz lepiej zrozumiał, jak działają bohaterowie i na czym polega ich unikalność, trening pozwala mu przetestować kilku championów.

Początek treningu rozpoczyna się jako Miss Fortune, ale już po krótkim czasie można wymienić ją na jednego z czterech bohaterów. Wśród nich do tej pory znajdowała się Ahri, ale Riot postanowił zamienić ją na kogoś innego.

W opisie najnowszej aktualizacji przeczytać można, że:

WRAŻENIA NOWYCH GRACZY: Brand zastąpi Ahri w samouczku League of Legends. Seraphine zastąpi Branda jako jedna z bohaterek możliwych do odblokowania w zadaniu “Wyzwól burzę”.

Gracze trochę się śmieją, że teraz można się spodziewać wszędzie Brandów. Nie brakuje opinii, że faktycznie to właśnie ten bohater jest jednym z najprostszych do opanowania. Nie jest on jednak jakiś niesamowicie popularny. Najwyraźniej Riot kierował się zwyczajnie prostotą w graniu.

Jak widać, nie tylko samouczek został zaktualizowany, ale również zmieniła się nagroda w jednym z zadań dla początkujących. Od jakiegoś czasu nowi gracze mają ułatwiony start i twórcy oferują im pewne nagrody, które mają zachęcić ich do dalszego poznawania gry. Wśród nich znaleźć można bohaterów, skrzynki czy esencję.

Czy zmiany wyjdą na dobre? Trudno powiedzieć. Wielu graczy zapewne nigdy nie korzystało z samouczka, a może nawet nie wie o jego istnieniu. Ciekawą zmianą może być wprowadzenie Seraphine do puli nagród, ponieważ nowe konta mogą docenić fakt otrzymania jednej z nowszych i droższych postaci.