w

Rammus zbudowany pod AP, od którego nie ma ucieczki. Gracz LoLa zaskoczył swoich przeciwników

Rammus wraz z Yuumi nie dają szansy przeciwnikom, którzy próbowali z nimi walczyć.


League of Legends to gra, w której można znaleźć wielu bohaterów, a każdy z nich posiada swoją preferowaną ścieżkę budowania. Chodzi tu o przedmioty, które najlepiej współgrają z zestawem umiejętności danej postaci oraz przelicznikami, które można w nim znaleźć. Często jest jednak tak, że pozornie niepasujący do championa build sprawi, że stanie się on silny w zupełnie inny sposób.

Taka sytuacja miała miejsce między innymi w przypadku Mastera Yi niegdyś budowanego pod AP, a teraz jeden z fanów odkrył, jak zabawny potrafi być Rammus, którego przedmioty wzmacniają jego moc umiejętności.

Jak działa Rammus pod AP?

Rammus znany jest głównie jako tank. Jego duża wytrzymałość wynika zarówno z umiejętności W – Defensive Ball Curl, jak i przedmiotów przeważnie nabywanych przez championa. Skille świetnie współgrają z pancerzem oraz odpornością na magię zapewnianymi przez build Rammusa. Z tego powodu gracze rzadko decydują się na zakup przedmiotów, które poprawiają inne statystyki.

Użytkownik o nicku MonoTheteus postanowił przetestować jednak Rammusa pod AP. Ku zaskoczeniu wielu komentujących champion radził sobie z przeciwnikami zaskakująco dobrze.

Bohater posiada mocne przeliczniki AP na swoim Q oraz superumiejętności. W rotacyjnym trybie URF, gdzie czas odnowienia jest skrócony o 80%, champion może używać zdolności Powerball praktycznie w nieskończoność. Z tego powodu może niesamowicie szybko znaleźć się obok przeciwnika, zderzyć się z nim, zadając mu obrażenia, a następnie uciec i poczekać, aż umiejętność znowu będzie gotowa.

Bohaterowi pomogła również Yuumi, która dzięki swoim umiejętnością jest w stanie przekazać część swojego AP osobie, której towarzyszy, a heal, który zapewnia również prędkość poruszania się, rewelacyjnie współgra z szybkim Rammusem.