w

Animacja przedsezonu w kliencie League of Legends potrafi wykorzystać ogromne ilości mocy procesora

Dlaczego gracze mieli problem z wydajnością komputera? Wielu z nich odkryło, że była to sprawka klienta League of Legends.


Klient od dawna miał spore problemy z optymalizacją. Po naprawdę sporym odzewie społeczności Riot postanowił wziąć się za jego „odchudzanie”, co miało przyspieszyć jego pracę. Wielokrotne wypowiedzi graczy krytykowały poprawki wydawane przez twórców głównie dlatego, że ich zdaniem dawały one za mało i pojawiały się za rzadko. Jak jednak do sytuacji odnosi się animacja, która pojawiła się w kliencie w ramach przedsezonu?

Wyjątkowo wymagająca animacja Riotu

Wraz z pojawieniem się przedsezonu do klienta trafiła animacja oprowadzająca po nowościach wprowadzonych w patchu 10.23. Wykorzystuje ona jednak tak dużo mocy obliczeniowej procesora, że gracze zalecają jej natychmiastowe wyłączenie.

Animacja przedsezonu 2021 na głównej stronie klienta używa 30% mojego CPU (i7-4790k). Polecam wam ją wyłączyć, jeśli zastanawiacie się, czemu wasz komputer nie działa tak, jak powinien.

zużycie procesora i7-3770k

ZOBACZ – Premiera nowego teledysku K/DA – VILLAIN

Użytkownik Reddita, który nie zdawał sobie sprawy z tego, kto może być sprawcą problemu, był równie zdziwiony. Jego zużycie procesora (i7-8700k) przez klienta wahało się miedzy 15-25%, a po wyłączeniu animacji spadło do 3-5%.

Mam naprawdę dobry sprzęt, który daje sobie radę z wieloma zadaniami jednocześnie (również wieloma zakładkami Chrome) i zakładałem, że spowolnienie systemu było spowodowane albo nieaktualnym procesem Win10, który próbował się zaktualizować, lub, jak to miało miejsce w przeszłości, konfliktem Cloudflare / ISP.

Najlepszym rozwiązaniem będzie wyłączenie uciążliwej dla komputera animacji bądź całkowite ukrycie okna, kiedy rozpocznie się gra. Gracze jednak są zaskoczeni polityką twórców, którzy z jednej strony walczą o optymalizację klienta tak, aby ten działał szybciej, a z drugiej strony dodają coś, co potrafi zużyć nawet 50% procesora i7-9700k.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends