w

Ankiety na reworki nie będzie. Nowy wygląd Mundo ujawniony razem z tankiem supportem

Riot ujawnił informacje, które niekoniecznie ucieszą graczy League of Legends.


Po pierwsze i najważniejsze, w tym roku nie będzie głosowania na postacie do reworku. Powód? Okazuje się, że Riot tak namieszał ze swoją stroną w 2020, że nie jest w stanie dobrze przygotować ankiety.

I nie jest to żart. Oficjalnie Riot pisze:

Wcześniej w tym roku zapowiedzieliśmy, że zorganizujemy kolejne głosowanie, w którym będziecie mogli zagłosować na następne VGU w League. Niestety podczas organizowania głosowania na nowej stronie pojawiły się pewne problemy i zanim udało się nam je usunąć, musieliśmy zabrać się za nowe VGU.

Ta zostanie stworzona, ale dopiero w 2021 roku, zupełnie nie wiadomo w którym miesiącu.

“Wciąż planujemy zorganizowanie głosowania nad kolejnym VGU, co nastąpi w przyszłym roku i będzie dotyczyć aktualizacji kolejnego bohatera.”

Co nowego w LoLu?

Poniżej znajdziecie oficjalną informację od Riotu z tym, jakie są obecnie priorytety studia, co planują i na jakie postacie można liczyć w niedalekiej przyszłości. News jest z pierwszej osoby, gdyż stworzył go w pełni Riot:

Do tej pory w 2020 roku wypuściliśmy…

  • Górnego (Sett),
  • Dżunglera (Lillia),
  • Środkowego walczącego w zwarciu (Yone),
  • I prowadzącego (Samira).

To znaczy, że do zakończenia roku brakuje nam środkowego maga oraz wspierającego i cieszę się, mogąc powiedzieć, że jesteśmy na najlepszej drodze do ich planowego wypuszczenia (chociaż jak zawsze, sprawy mogą się skomplikować). Ponadto skoncentrowanie się na nowych bohaterach nie oznacza, że zapominamy o VGU. Aktualizacja Dr. Mundo idzie obecnie pełna parą, podobnie jak wczesne prace nad niezapowiedzianą jeszcze aktualizacją innego bohatera.

A zatem przejdźmy do omówienia maga i wspierającego, którzy uzupełnią zestaw nowych bohaterów na 2020 rok, a następnie aktualizacji dotyczącej VGU Mundo i szybkiego rzutu oka na pierwszego bohatera, który rozwinie żagle wz 2021 roku.

03_Boat.jpg

Zostańcie wielbicielami

Nie wiem jak wy, ale ja z upływem lat staję się fanem wielu różnych bohaterów. Czy kogoś z was bohater zauroczył do tego stopnia, że wieszacie jego plakaty na ścianach, nucicie jego motyw i rezerwujecie go w każdej możliwej grze?

Nawet jeśli obecnie nie jesteście oddanymi wielbicielami żadnego bohatera, to nowa wschodząca gwiazda Piltover i Zaun, gdy wreszcie pojawi się na scenie, może natychmiast zmienić was w swoich supermegafanów. Mam nadzieję, że jesteście gotowi tłumnie za nią podążać i bić jej brawa!

04_Mage_Teaser.jpg

POSZUKIWANY! NAGRODA TYLKO ZA ŻYWEGO!

Uwaga!

Imperium sowicie zapłaci na ujęcie i uwięzienie zbiegłego przestępcy. Zbieg jest NIEZWYKLE niebezpieczny, więc zalecamy ostrożność. Jest uzbrojony po zęby i atakuje nawet na cień prowokacji. Zalecamy noszenie lekkiego pancerza, ponieważ raporty donoszą, że ciężkozbrojni watażkowie bywali zabijani za pomocą swoich pancerzy, których pogięte i porozrywane szczątki znajdowano wokół. Pozbawiony możliwości manewru przestępca potrafi ratować się szybką ucieczką, zatem zalecamy korzystanie z usług dobrze wyszkolonej drużyny.

Jeśli jakimś cudem komuś uda się uwięzić tego przestępcę, prosimy o niezwłoczne przewiezienie go do najbliższego budynku imperium oznakowanego czarną różą.

05_Support_Teaser.jpg

Chora obsesja

Co jesteście w stanie zrobić w imię miłości?

Udać się dla niej na koniec świata?

Porzucicie dla niej wszystko, co macie?

Postawicie na szali swoje życie?

Jeśli jesteście gotowi dla miłości zrobić wszystko, być może zakochacie się w naszym nowym romantycznym dżunglerze zwadźcy, który na początku przyszłego roku spróbuje zawładnąć waszymi sercami i umysłami.

06_Jungler_Teaser.jpg

Potrzebny mi lekarz?!

Od ostatniego razu, gdy o nim mówiliśmy, czyli od wczesnej fazy projektowania, zrobiliśmy wielkie postępy w kwestii VGU Mundo. W tamtym czasie wszystko, o czym mówiliśmy, było jeszcze na etapie poszukiwań, ale wiedzieliśmy, że po jego aktualizacji oczekujemy trzech rzeczy:

  1. Chcemy dużej aktualizacji wyglądu i motywu Mundo nie tylko ze względu na poprawę jego wyglądu, ale również po to, aby lepiej pasował do aktualnego stylu graficznego League.
  2. Chcemy istotnego ulepszenia rozgrywki z zestawem Mundo przy jednoczesnym zachowaniu regeneracji superobrońcy i umiejętności ciskania tasakami.
  3. Chcemy, aby Mundo pozostał bardzo nieskomplikowanym bohaterem.

Po opublikowaniu tamtego posta przeczytaliśmy wiele waszych komentarzy na temat tego, co się wam spodobało lub nie spodobało w tych naszych wczesnych poszukiwaniach. Przekonaliśmy się, że wielu graczy chce, abyśmy zachowali zabawny i komiczny charakter Mundo, więc zdecydowanie takim zostanie. Bardzo nam zależy, aby Mundo ucieleśniał pewien rodzaj „czarnego humoru”, który naszym zdaniem jest bardzo unikalny w zestawie bohaterów League.

Od strony rozgrywki próbowaliśmy wprowadzić wiele rzeczy, ale najdłużej utknęliśmy na próbie wywołania wrażenia, że Mundo chodzi tam, gdzie chce. Wybraliśmy wersję, w której Mundo będzie bohaterem niezwykle trudnym do unieruchomienia. To oznacza, że musimy poświęcić jakieś inne jego atuty — dowolna forma odporności na kontrolę tłumu jest potężnym narzędziem — dlatego Mundo nie będzie miał twardej kontroli tłumu ani mobilności w swoim zestawie.

Ogólnie rozgrywka Mundo niewiele się zmieni. Oczywiście pojawią się modyfikacje i zmiany wielu jego umiejętności, aby zwiększyć ich ekspresję, satysfakcję podczas korzystania z nich oraz możliwości kontrowania, ale wciąż będzie to ten sam stary Mundo, którego wszyscy pokochaliśmy.

Szczegóły naszych prac nad Mundo omówimy bardziej dogłębnie w następnym wpisie na blogu deweloperów na jego temat, ale będzie to już w przyszłym roku. Na razie zostawiam was z jego najnowszą grafiką koncepcyjną.

07_Mundo_Concepts.jpg

Do następnego razu

Nim się pożegnamy, poruszę jeszcze jedną kwestię. Wcześniej w tym roku zapowiedzieliśmy, że zorganizujemy kolejne głosowanie, w którym będziecie mogli zagłosować na następne VGU w League. Niestety podczas organizowania głosowania na nowej stronie pojawiły się pewne problemy i zanim udało się nam je usunąć, musieliśmy zabrać się za nowe VGU. Wybrany przez nas bohater nie był objęty wcześniej głosowaniem, ale uważam, że wielu graczy ucieszy się z naszej decyzji, gdy już ją ogłosimy (co mamy zamiar zrobić w następnym poście na temat planowania). Wciąż planujemy zorganizowanie głosowania nad kolejnym VGU, co nastąpi w przyszłym roku i będzie dotyczyć aktualizacji kolejnego bohatera.

Kończąc, mam nadzieję, że równie niecierpliwie jak ja czekacie na pojawienie się przygotowywanych obecnie bohaterów. Wrócimy tu na początku przyszłego roku, aby podzielić się z wami naszymi planami na 2021 rok. A na razie… do zobaczenia na Summoner’s Rift.